4 wskazówki, jak wybrać kartacz do brody

29 kwietnia 2024

4 wskazówki, jak wybrać kartacz do brody

Szczotkowanie brody to szczególnie ważna czynność, o jakiej musi pamiętać każdy mężczyzna z bujnym zarostem. Regularne szczotkowanie stanowi sposób na zdrową i ładnie prezentującą się brodę. Do tej czynności przydają się kartacze i szczotki do brody. Wielu panów sięga po kartacze, czyli szczotki bez rączki. Akcesoria te pozwalają na dokładne rozczesanie zarostu oraz nadaniu mu odpowiedniego kształtu przed stylizacją. Dobry kartacz do brody pomoże w wygładzeniu i zadbaniu o zarost, a także wpłynie korzystnie na jego wzrost. Jak wybrać najlepszy kartacz do brody? Poznaj nasze wskazówki.

Jaki kartacz do brody wybrać?

Kartacz to bardzo ważne akcesorium dla każdego brodacza. Typowy model nie jest wyposażony w rączkę. Jego objęcie dłonią sprawia, że otrzymujemy lepsze panowanie nad dociskiem, ponadto możemy łatwiej pracować z zarostem. Oczywiście, nie każdemu taka szczotka przypadnie do gustu. Chcąc sięgnąć po kartacz, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem. Konstrukcja tego produktu ma ogromne znaczenie i wpływa na komfort codziennej pielęgnacji brody. Jaką szczotkę do brody wybrać? Przed zakupem sprawdź zwłaszcza rodzaj włosa, sposób jego mocowania, materiał wykonania korpusu oraz wielkość kartacza. Panowie chętnie sięgają po wysokiej jakości kartacze wykonane ręcznie.

Rodzaj włosia kartacza do brody

Wybór idealnej szczotki do brody nie jest wcale łatwy. Pierwszą kwestią, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest rodzaj zastosowanego włosia. W tańszych modelach producenci kartaczy korzystają z włosia nylonowego i innych włókien syntetycznych. Syntetyczny kartacz nie jest zły, wykazuje się sprężystością i dobrze masuje skórę twarzy. W codziennym czesaniu brody lepiej jednak sprawdzi się model z włókien naturalnych. Takie akcesoria wyposażone są we włosie z dzika. Twardy kartacz z dzika jest dosyć sztywny i z łatwością poradzi sobie nawet z gęstym zarostem. Szczecina dzika pielęgnuje brodę i pozwala utrzymać ją w doskonałym stanie.

Przy wyborze szczotki do brody pamiętaj, aby twardość włosia dobrać do gęstości oraz twardości zarostu. A więc miękki zarost potrzebuje delikatniejszego, miękkiego włosia, natomiast twardy trochę twardszego. Im włosie gęściej usadzone w kartaczu, tym lepiej przeniknie przez zarost i rozczesze brodę. Do gęstej i długiej brody dobrą opcją będzie model z ciaśniej usadzonym włosiem, a do rzadkiej i krótkiej brody odpowiedni będzie produkt z rzadszym włosiem dzika. Producenci najlepszych na rynku kartaczy zawsze sięgają po naturalne włosie.

Jak wybrać szczotkę do brody — mocowanie włosia w kartaczu

Kolejną kwestią jest sposób mocowania włosia w kartaczu, który wpływa na jego żywotność. Modele z włosiem zatopionym w elastycznej poduszce nie należą do najtrwalszych. Są produkowane maszynowo. Twarde włosie może okazać się dla nich zbyt trudne w pielęgnacji, przez co mogą szybciej ulec uszkodzeniu. Akcesoria te mają jednak pewną zaletę. Dobrze amortyzują włosie i są delikatniejsze dla skóry. Najlepszym wyborem będzie masywna szczotka z włosiem zatopionym bezpośrednio w drewnianej obudowie. Gwarantuje ona dobrą kontrolę nad naciskiem. Porządny kartacz, w którym zastosowano wysokiej jakości klej, a włosie jest przewlekane, może nam posłużyć przez długi czas.

Jaka szczotka do brody — materiał wykonania korpusu

Dobra szczotka do brody to podstawa pielęgnacji. Dzięki niej możemy pozbyć się martwego naskórka, usunąć nadmiar sebum, poprawić ukrwienie i dobrze rozczesać włoski. Wybierając ją, warto również zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z jakiego wykonano jej korpus. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu drewno bukowe, dąb, gruszę, a czasem nawet drewno egzotyczne. Modele wykonane z drewna bukowego są niebywale trwałe, a przy tym dostępne w najniższych cenach. Akcesoria z drewna dębowego są nieco droższe i należą do bardziej ekskluzywnych. Dąb wykazuje się większą twardością oraz wagą od buku. Najlepsza szczotka do brody może mieć też różne wykończenia. Dostępne są modele lakierowane i olejowane.

Rozmiar kartacza do brody

Brodacz może wybierać spośród małych szczotek, idealnych do modelowania i pielęgnacji brody, jak i dużych akcesoriów. Niewielkie kartacze sprawdzą się zwłaszcza podczas podróży czy też zabrania ze sobą do pracy. Większy model będzie odpowiednim wyborem w warunkach domowych. Warto też wiedzieć, że do krótszych bród polecane są mniejsze kartacze, które pozwolą na dokładne ułożenie włosków. Mężczyznom z dłuższym zarostem dedykowane są większe modele, usprawniające rozczesywanie.

Wybór właściwej szczotki do brody jest kluczowym elementem w jej pielęgnacji. Podczas wyboru, kieruj się powyższymi wskazówkami. Odpowiednio dobrany model ułatwi Ci codzienną pielęgnację i przyczyni się do zdrowego wzrostu włosków.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze