Podkręcony wąs w 5 krokach! Jak zapuszczać i dbać o wąsy.

14 marca 2016W końcu nadszedł czas gdy wąs przestał kojarzyć się bezzębnym wujaszkiem luzującym pasek od spodni po wchłonięciu trzeciego dania na rodzinnym obiedzie. Po kilku dekadach wąs znów powraca na salony jako symbol wyrafinowanych gentlemanów, a im bardziej jest on zakręcony, tym większe wrażenie robi na postronnych obserwatorach.  Zobacz jak wyhodować prawdziwe zakręcone wąsisko i jak o nie dbać by zawsze wyglądało dostojnie i stylowo.
Krok 1: Koniec z przycinaniem

Wydaje się, że to nic trudnego, ale prawdziwe schody pojawiają się gdy włosy pod nosem zaczynają kłuć i wbijać się w skórę. Jakkolwiek zarost nie kłułby pozwól mu rosnąć. Nie gol go ani nie przycinaj. By wąs dobrze się kręcił potrzebny będzie jak najdłuższy zarost. Używaj nożyczek tylko by wyrównać długość włosów i rób to bardzo ostrożnie.
 Krok 2: Układaj go

Skoro nie przycinasz swojego wąsa, musisz mu nadać odpowiedni kształt w inny sposób. Codziennie powinieneś go zatem rozczesywać przyzwyczajając włosy do układania się w odpowiedni sposób. Używaj do tego drobnej szczotki, lub małego grzebienia do wąsów.

 

Krok 3: Używaj wosku do wąsów

Specjalny wosk do wąsów pomoże tobie uzyskać odpowiedni kształt. Wystarczy nabrać odrobinę na palce, rozgrzać i nanieść na zarost. Wosk dobrze nawilża i odżywia włosy a dodatkowo chroni je przed wchłanianiem nieprzyjemnych zapachów z otoczenia. Będzie on zatem podstawowym kosmetykiem w który musisz się zaopatrzyć jako początkujący wąsacz.


Krok 4: Podkręcaj go


Jeśli twój wąs osiągnął już odpowiednią długość, możesz go łatwo wymodelować za pomocą wosku. Podkręcaj go jak najczęściej nadając  mu odpowiedni kształt. Po pewnym czasie włosy zaczną same rosnąć w sposób do którego je przyzwyczaisz.
Krok 5: Dbaj o  niego

Jeśli udało ci się wyhodować prawdziwe stylowy wąs, nie zapominaj by regularnie o niego dbać! Myj, czesz i podkręcaj go, by zawsze wyglądał świeżo i schludnie. Tylko w ten sposób twój image zyska na klasie! Wąs to nie zabawa, to styl bycia!POLECANE PRODUKTYPRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

7 komentarze

 1. "Specjalny wosk do wąsów pomoże tobie uzyskać odpowiedni kształt."
  pomoże CI ... zlituj sie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Tobie za komentarz, wiesz xd

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że wosk może pomóc je naprowadzać na miejsce, dlatego warto tutaj https://hairstyler.pl/ znaleźć go jak najwcześniej i stosować. Oczywiście każda z Waszych porad jest dobra i myślę, że panowie powinni je stosować. Ja jednak powiem szczerze, że nie widziałabym mojego faceta w takim wąsie... W życiu! ;) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmień faceta.
   Jeśli z wąsem wygląda źle to nie jest wina wąsa.

   Usuń
  2. Mój Mariusz z wąsem wygląda ładnie

   Pozdrawiam
   Stefan

   Usuń
 4. a wiedzieliście, że do prawidłowego dbania o zakręcony włos służyły w XIX i XX wieku specjalne filiżanki dla wąsaczy:)

  OdpowiedzUsuń