7 Ważnych wskazówek jak uniknąć podrażnień po goleniu

01 marca 2016

Podrażnienia po goleniu to zmora większości mężczyzn. Dobrze znamy bolesne wypryski i zaczerwienienia, które pojawiają się często zaraz po goleniu i męczą przez kilka kolejnych dni. Mamy więc dziś dla Was klika pomocnych wskazówek jak golić się, by uniknąć lub przynajmniej zminimalizować występowanie nieprzyjemnych podrażnień po goleniu. 
1) Gorący kompres przed goleniem -  Zanim przystąpimy go golenia, warto porządnie rozgrzać twarz w celu zmiękczenia zarostu. Najlepiej użyć w tym celu rozgrzanego ręcznika. Najłatwiej jest zalać niewielkich rozmiarów ręcznik gorącą wodą, a następnie wycisnąć go dokładnie. Można też wykonywać cały zabieg  po wzięciu dłuższego gorącego prysznica.

2) Używaj olejków do golenia
Olejek do golenia ma za zadanie nadać ostrzu maszynki lepszego poślizgu. Dzięki jego zastosowaniu zmniejsza się tarcie pomiędzy skórą a ostrzem, dzięki czemu skóra wychodzi z tego starcia w o wiele lepszym stanie.

 

3) Wybieraj najlepsze kosmetyki – Bardzo ważnym elementem golenia jest dobór odpowiednich kosmetyków. Półki marketów i drogerii wypakowane są tanimi kremami i piankami, natomiast testując je przekonacie się sami, że nie zapewniają one wystarczającej ochrony waszej skórze. Zazwyczaj słabo się pienią, lub wręcz spływają z twarzy, a na dodatek nie posiadają naturalnych składników nawilżających i odżywiających, które pomagają twarzy szybciej wrócić do siebie. Polecamy więc kremy do golenia  z nieco wyższych półek, których cena jednak jest adekwatna do efektu. Na twarzy nie warto bowiem oszczędzać.


4) Używaj dobrego pędzla
– Jeśli golisz się klasycznym kremem lub mydłem, musisz zwrócić uwagę na pędzel do golenia. Warto by jego włosie było dość długie i w miarę miękkie (nie zawsze ma znaczenie czy jest ono naturalne czy syntetyczne). Dodatkowo lepiej by rozchodziło się na boki pod szerokim kątem w stosunku do uchwytu. Wtedy obejmie większą powierzchnię skóry podczas tworzenia piany. Małe pędzle o sztywnym, układającym się niemal pionowo włosiu radzilibyśmy zostawić na sklepowych półkach. 
5) Właściwe ostrze – Rynek sprzętu do golenia już jakiś czas temu zdominowały maszynki o wielu ostrzach, które przedstawiane są jako najlepsze rozwiązanie. Ich konstrukcja jednak sprzyja powstawaniu podrażnień, gdyż każde pociągnięcie takiej maszynki jest jak trzy pociągnięcia standardowej żyletki. Drugie i trzecie ostrze suną po skórze, nawet gdy pierwsze zgoliło już w tym miejscu cały zarost. Polecamy więc, klasyczne maszynki na żyletki, lub coraz popularniejsze ostatnio brzytwy. Sztuka ich obsługi może się wam początkowo wydać skomplikowana, ale po kilku próbach opanujecie sztukę golenia nimi do perfekcji. Pamiętać również należy o regularnej wymianie ostrza. Tępa żyletka to najgorsze zło.


6) Gol się z włosem – Wielu facetów popełnia zasadniczy błąd nie zwracając uwagi na kierunek, w którym rośnie zarost. Warto sprawdzić jak układają się włosy na twarzy i dostosować ruchy maszynki tak, aby ostrze zawsze przesuwało się z włosem. Golenie „pod włos” jest jedną z najczęstszych przyczyn podrażnień związanych z goleniem. Warto mieć to na uwadze!
7) Używaj wody i balsamu po goleniu – Wielu mężczyzn po zgoleniu zarostu kończy cały rytuał obmyciem twarzy zimną wodą. Nic bardziej zabójczego dla skóry, która chwilę wcześniej została mimo wszystko dość brutalnie potraktowana. Po goleniu należy odkazić skórę przy użyciu wody po goleniu. Zdezynfekuje ona mikrourazy pozostawione przez żyletkę i zapobiegnie powstawaniu infekcji.  Nie można się też obejść bez balsamu, który złagodzi podrażnienia i przyśpieszy regenerację skóry. 


Wysokiej jakości kosmetyki i akcesoria do golenia znajdziesz już dziś w Barber Supply!


POLECANE PRODUKTY

Autor: Bartosz Sikora - Managing Director w Barber Supply. Miłośnik tatuaży, oldschoolowego barberskiego klimatu i eksperymentów pomadowych. Pomysłodawca i współtwórca marki kosmetyków Barber Supply Professional.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze