Jak wyprostować brodę?

26 lutego 2024

Jak wyprostować brodę

Jesteś brodaczem i wciąż borykasz się z problemem kręcącej się brody? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak prostować brodę przy użyciu sprawdzonych rozwiązań. Jedno jest pewne: zarówno Twój zarost, jak i Ty sam z pewnością na to zasługujecie. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego i po co chcesz wyprostować brodę?

Pewnie zadajesz sobie pytanie, po co prostować brodę, skoro i tak wygląda okazale. Tymczasem każdy zarost ma tendencję do samoistnego kręcenia. Jeśli nie będziesz go prostować, to z biegiem czasu Twoja nowa, kręcona broda nie będzie przypominać swojej dawnej wersji.

Poza tym chyba nie zaprzeczysz, że prosta broda wygląda okazalej i co najważniejsze — jest bardziej uporządkowana. Dzięki niej będziesz wyglądał lepiej i co najważniejsze — zapewnisz sobie lepsze samopoczucie. Nie jest bowiem tajemnicą, że jeśli zdecydujesz się wymodelować brodę, to będziesz czuł się atrakcyjniej i pewniej. Wiesz dobrze, że w kontaktach z płcią przeciwną ma to kluczowe znaczenie.

Jak prostować brodę w trakcie kąpieli oraz z wykorzystaniem prostownicy i suszarki?

Powyższy śródtytuł sugeruje — całkiem słusznie — że chcemy Ci zaproponować trzy podstawowe metody uporządkowania brody. Od razu zaznaczamy, że żadna z nich nie jest czasochłonna, ani kosztowna. Stosując odpowiedni balsam, dobrą szczotkę, a także decydując się na użycie prostownicy możesz mieć pewność, że każdy włos wchodzący w skład brody Ci za to podziękuje. A gra jest warta świeczki, gdyż uporządkowana broda to:

  • dobre samopoczucie,
  • brak charakterystycznego swędzenia,
  • brak stanów zapalnych skóry,
  • elegancki zarost.

Czym warto prostować brodę?

Prostowanie brody za pomocą balsamów i olejków.

Wykorzystaj możliwości, jakie daje Ci balsam do brody lub specjalistyczny szampon do brody. Najpierw umyj zarost, a następnie postaraj się nałożyć na niego szampon, pamiętając, aby równomiernie rozprowadzić go po całej objętości włosów. Następnie spłucz brodę i poczekaj, aż trochę przeschnie. Gdy jeszcze będzie wilgotna spróbuj rozczesać brodę przy użyciu szczotki. Do tej czynności możesz również wybrać grzebień lub kartacz, ale niezależnie od zastosowanego narzędzia prowadź włosy w jednym kierunku. Pamiętaj też, że jedno mycie brody może nie rozwiązać Twoich problemów z włosami. Co więcej, powinieneś szczotkować zarost minimum 3 razy dziennie. 

Prostowanie przy użyciu suszarki oraz rollera

Brodę wyprostujesz również za pomocą suszarki oraz rollera. Jak? Na początek umyj brodę i ustaw urządzenie na minimalny lub średni nawiew, pamiętając jednocześnie, aby temperatura powietrza nie była zbyt wysoka. Dzięki temu włosy nie ulegną uszkodzeniu. Po wysuszeniu zarostu użyj rollera, który powinien się przesuwać w stronę wzrostu brody. To idealna metoda dla osób, które mają niesforne włosy i jednocześnie chcą im nadać klasyczny, uporządkowany wygląd. Niestety jest to metoda dość czasochłonna i w związku z tym odpowiednia dla tych panów, którzy chcą spędzić więcej czasu przy pielęgnacji swojej brody.

Prostowanie przy użyciu prostownicy

Od razu zaznaczamy, ze mamy tu na myśli specjalną prostownicę do brody. Po umyciu i przesuszeniu włosów warto nałożyć na nie olejek do brody, tak aby zapewnić im maksymalną ochronę przed ciepłem. Następnie włączamy urządzenie i ustawiamy ją na relatywnie niską temperaturę, aby stylizacja nie uległa uszkodzeniu. Prostownica do włosów powinna przesuwać się wzdłuż włosów, począwszy od strony nasady, aż po końcówki. Zwróć uwagę na szerokość płytek prostownicy. Im są one większe, tym wzrasta ryzyko dłuższego oddziaływania gorąca na strukturę zarostu. 

Pamiętaj też, aby do stylizacji brody codziennie używać sprawdzonych kosmetyków. Częste używanie szczotki do brody (w tym typu roller) pozwoli Ci nadać jej odpowiedni kształt. Wybierając środki do pielęgnacji, sięgnij po balsam do brody dla włosów zniszczonych i uszkodzonych. Dzięki temu skutecznie zregenerujesz Twoją brodę po oddziaływaniu wysokiej temperatury. 

Regularnie odżywiaj i przeczesuj brodę, a z biegiem czasu będzie ona podatna na układanie. Stosuj niewielką ilość balsamu i odpowiednią ilość olejku, tak aby nie tylko zadbać o włosy, ale też ochronić i odżywić skórę pod zarostem. Teraz już wiesz, czym układać brodę i jak utrwalić jej zdrowy wygląd.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze