Jak golić brodę?

29 stycznia 2024

Jak golić brodę

Golenie brody to niełatwy zabieg. Aby skutecznie pozbyć się zarostu, potrzebne są bowiem odpowiednie narzędzia, zwłaszcza jeśli jest on twardy i gęsty. Zwykła maszynka do golenia może sobie z tym nie poradzić. Zatem, w jaki sposób i czym golić brodę, żeby efektywnie i szybko pozbyć się niechcianych włosków?

Tradycyjna maszynka do golenia, czy jednorazowa

Jednym ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się zarostu jest maszynka do golenia. Na rynku dostępne są przeróżne modele maszynek zarówno jednorazowego użycia, jak i tradycyjnych, z wymienną żyletką. Jednorazówki, choć wygodne w użyciu, nie zawsze dają oczekiwane efekty. Co więcej, golenie za ich pomocą często kończy się nieprzyjemnymi podrażnieniami. Trzeba też podkreślić, że ostrza tego rodzaju maszynek szybko się tępią, co ma niewątpliwie wpływ na komfort golenia twarzy. Znacznie lepsze efekty uzyskuje się, stosując klasyczną maszynkę do golenia na żyletki.

Tradycyjna maszynka na żyletki to urządzenie, które idealnie się sprawdza do golenia brody. Klasyczna golarka manualna goli dokładniej i pozostawia skórę idealnie gładką. Jest to przyrząd niezwykle precyzyjny, ale niestety wymaga nieco wprawy. Pierwsze próby golenia tradycyjną maszynką zwykle kończą się drobnymi zacięciami i skaleczeniami, ale nie należy się tym zrażać. Każde kolejne golenie twarzy będzie coraz łatwiejsze.

Aby zminimalizować ilość zacięć, na początku warto wybrać model maszynki z zamkniętą głowicą. Jest ona znacznie bezpieczniejsza w użyciu. Początkującym poleca się także maszynki do golenia z głowicą motylkową. Bez względu jednak na to, jaki sprzęt wybierzemy, należy pamiętać, że usuwanie zarostu tradycyjnymi metodami wymaga wprawy. Efekty takiego golenia są jednak znacznie lepsze, dlatego warto wypróbować tą sprawdzoną metodę.

Brzytwa — jak golić nią brodę

Wielu mężczyzn unika golenia brzytwą. Nie można się temu specjalnie dziwić. Opanowanie sztuki posługiwania się tym klasycznym urządzeniem z pozoru wydaje się bardzo trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Już po kilku próbach brzytwa coraz lepiej układa się w dłoni i precyzyjnie usuwa zarost. Co więcej, za jej pomocą nie tylko można szybko pozbyć się brody. Z powodzeniem można także jej użyć do stylizacji zarostu. Oczywiście wymaga to wprawy. 

Wybierając to klasyczne urządzenie do golenia zarostu, mamy gwarancję idealnie gładkiej twarzy. Brzytwa usuwa włos tuż przy skórze, co sprawia, że znacznie dłużej odrasta i tym samym przez dłuższy czas można cieszyć się perfekcyjnie wygoloną brodą. Co więcej, używanie tego narzędzia jest łagodniejsze dla skóry niż stosowanie maszynki, czy też innych akcesoriów do golenia. Wystarczy bowiem jedno, precyzyjne pociągnięcie, aby skutecznie pozbyć się zarostu. 

Trymer — skuteczne urządzenie do strzyżenia brody

Maszynka do golenia, czy też brzytwa, to urządzenia, za pomocą których można zgolić brodę do zera. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie pozbyć się zarostu, a jedynie go przyciąć, warto skorzystać z trymera. Służy on do przycinania brody, a także wąsów. Ułatwia także ich stylizację. Trymer wyposażony w odpowiednią nakładkę pozwala skrócić zarost do pożądanej długości i nadać mu właściwą formę, idealnie dopasowaną do kształtu twarzy. 

Używanie trymera jest niezwykle proste. Większość modeli jest zaopatrzona w akumulator, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie tego urządzenia praktycznie w każdych warunkach, bez konieczności podłączenia do prądu. Niektóre trymery są dodatkowo wodoodporne, co umożliwia ich stosowanie pod prysznicem. Kupując tego rodzaju sprzęt, warto sprawdzić, jakie nakładki znajdują się w zestawie i jakie mają zastosowanie. 

Kosmetyki do golenia brody

Aby skutecznie pozbyć się zarostu, nie tylko potrzebne są odpowiednie narzędzia. Tradycyjne metody golenia na mokro wymagają zastosowania kosmetyków ułatwiających usuwanie zbędnych włosków. Z pewnością przyda się pianka do golenia, ale świetnie się też sprawdzi krem do golenia. Kosmetyki te zmiękczają twardy zarost, ułatwiają również przesuwanie się po nim ostrza maszynki. Znacznie ograniczają też tarcie i tym samym skutecznie chronią naskórek przed podrażnieniami i przypadkowymi zacięciami. 

Golenie to proces, który może niekorzystnie wpływać na kondycję skóry. Dlatego też po każdorazowym zabiegu usuwania zarostu warto sięgnąć po balsam po goleniu. Zadaniem tego kosmetyku jest złagodzenie podrażnień powstałych na skutek golenia. Co więcej, preparat nawilża skórę, a także dba o odpowiednie jej odżywienie i natłuszczenie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze