Stosowanie ałunów na zacięcia po goleniu

20 października 2023

Stosowanie ałunów na zacięcia po goleniu


Właściwości ałunu znano i ceniono już w czasach starożytnych. Minerał znajduje zastosowanie w kosmetyce, rolnictwie, gastronomii, a nawet medycynie. Mężczyźni dobrze znają ten kamień, ponieważ stanowi on najszybszą pomoc w radzeniu sobie z zacięciami po goleniu. Poznaj ten naturalny minerał i sprawdź, jak z niego korzystać.

Ałun – na skaleczenia po goleniu

Ałun to naturalny minerał – jego skupiska występują w wielu miejscach świata, również w Polsce. Zyskał on dużą sławę ze względu na swoje właściwości ściągające i antyseptyczne. Czasem wystarczy jeden, niepewny ruch żyletką, by przypadkowo zranić delikatną skórę – wtedy z pomocą przychodzi ałun. Dzięki niemu mężczyźni, a także kobiety mogą szybko zatamować krwawienie oraz łagodzić podrażnienia po goleniu. Ałun sprawia, że mikrozacięcia goją się szybciej, a uczucie szczypania zostaje złagodzone. Ten produkt powinien znaleźć się w kosmetyczne każdej osoby dbającej o swoją skórę 

Zalety wynikające ze stosowania ałunu

Dlaczego warto stosować ałun po goleniu i depilacji? Ten naturalny kosmetyk:

  • jest bezpieczny dla naszego zdrowia,

  • błyskawicznie tamuje drobne krwawienie,

  • wykazuje działanie ściągające,

  • hamuje rozwój bakterii,

  • przyspiesza gojenie się ran,

  • jest hipoalergiczny.

Ałunowy sztyft na zacięcia nie zatyka porów, a do tego łagodnie pielęgnuje wrażliwą skórę twarzy.

Sztyft, kamień, a może pałeczki? Który ałun po goleniu wybrać?

Mężczyźni przez długi czas korzystali wyłącznie z ałunu w formie kamienia. Dzięki postępowi technologicznemu na sklepowych półkach zagościł minerał górski w formie zapałek ałunowych, żeli tamujących rany oraz kostek. Obecnie największą popularnością cieszy się sztyft na skaleczenia po goleniu.  Która forma jest najlepsza? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Niektórzy chętnie sięgną po kostkę ałunu – jest to większy produkt o wadze około 50-120 gram. Bardziej poręczny może okazać się kosmetyk w formie sztyftu, który z reguły waży około 12 gram. Większy preparat przyda nam się, jeśli planujemy używać go codziennie, z kolei ałun w sztyfcie sprawdzi się, jeśli będziemy z niego korzystać sporadycznie.

W jaki sposób tamować krwawienie przy pomocy ałunu?

Wykorzystanie ałunu jest uzależnione od jego formy. Zapałki należy lekko zwilżyć wodą i przyłożyć do skaleczonego miejsca. Preparat w formie kostki również trzeba namoczyć i przez dłuższy czas przytrzymywać na przeciętej powierzchni. Jeśli korzystamy z żelu, to wystarczy wycisnąć specyfik z tubki i delikatnie nałożyć na powstałą rankę. Szeroki wybór kosmetyków sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie ałun, który doskonale sprawdza się w jego codziennej pielęgnacji. Warto wybrać produkt, który można wygodnie zaaplikować na zranione lub podrażnione miejsce – dla jednych praktyczna będzie zapałka, a dla innych kamień. Warto pamiętać, że ałun w każdej postaci jest kosmetykiem bezpiecznym i hipoalergicznym.

Czy używanie ałunu jest bezpieczne?

Niektóre osoby obawiają się produktów z ałunem, ponieważ zawierają one sole aluminium. Należy zwrócić uwagę, że podczas stosowania punktowego do naszego organizmu przenikają śladowe ilości substancji – bezpieczna dobowa porcja tego związku wynosi 60 mg, a 1/4 wspomnianej dawki znajduje się w naszej codziennej diecie. Używanie ałunu zgodnie z jego przeznaczeniem jest zupełnie bezpieczne.

Dlaczego warto stosować ałun potasowy?

Ałun przydaje się w szczególności mężczyznom, których skóra jest szczególnie wrażliwa na podrażnienia po goleniu oraz niektóre kosmetyki. Panowie potrzebujący naturalnych środków z pewnością docenią działanie antybakteryjnego kamienia, sztyftu, czy żelu. Ten produkt jest przeznaczony dla osób, które bardzo często golą swój zarost oraz nie chcą wykorzystywać chemicznych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Ałun do tamowania krwawienia po goleniu nie pozostawia żadnych śladów na skórze, pielęgnuje i koi podrażnioną cerę oraz jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Nie wchodzi w reakcję z innymi specyfikami, dlatego bez obaw można z niego korzystać każdego dnia. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze