Skuteczne sposoby na szybki porost brody

20 października 2023

Skuteczne sposoby na szybki porost brody


Marzysz o imponującym zaroście? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wzrost brody jest znacznie szybszy niż wzrost włosów. Niemniej to od Ciebie zależy, czy będziesz właściwie "zarządzał" tym procesem. Bo to, że regularna pielęgnacja brody staje się w pewnym wieku konieczna, jest czymś oczywistym.

Broda i jej porost — o czym warto wiedzieć?

Broda i zarost rządzą się swoimi prawami. Jeśli włos ma wzrastać, konieczna jest pielęgnacja cebulki i to na wielu poziomach jednocześnie. Drugą kwestią jest zadbanie o skórę. Złuszczony, martwy naskórek to największy wróg Twojego zarostu. Musisz go usunąć, aby broda mogła rosnąć. Pamiętaj też, że skutecznym orężem w walce o zdrowy, bujny zarost jest właściwa suplementacja. Dlatego:

  • oczyszczaj skórę i nawilżaj ją,

  • stosuj szampon do brody i olejek,

  • pobudzaj krążenie krwi,

  • jeśli to konieczne, stosuj suplementy diety (np. biotyna).

A jeśli Twoje włosy nie tylko przestały rosnąć, ale zaczęły już wypadać, to jest to najwyższy czas, aby je pobudzić. Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost Twojego zarostu, przeczytaj niniejszy artykuł.

Jak pielęgnować zarost?

Pielęgnację zarostu zacznij od dobrego szamponu do brody. Nie musi być to od razu produkt do zapuszczania brody. Możesz użyć zwykłego szamponu, który oczyści włoski oraz znajdującą się pod nimi skórę. Po użyciu preparatu należy zmyć go letnią wodą. Warto też uzbroić się w cierpliwość — szybkie osuszanie zarostu ręcznikiem może i trwa krótko, ale też łatwo uszkadza strukturę włosów i mieszki włosowe. 

Każdy brodacz powinien pamiętać o nawilżeniu zarostu. Na tym etapie przyda się dobry olejek na porost brody. Jest to preparat, który chroni włosy, nawilża je, a także wzmacnia i odżywia. Niektóre olejki mają nieodpowiednią konsystencję, ale tym nie musisz się przejmować. Jeśli konkretne kosmetyki do brody Ci nie odpowiadają, postaw na balsam, który wzmacnia cebulki włosów.

Aby broda szybciej rosła zaopatrz się w kartacz, czyli szczotkę do brody. Dzięki niemu zwiększysz porost włosów poprzez uporządkowanie ich i usunięcie martwego naskórka. 

Preparat na porost brody — co wybrać?

A co, jeśli chcemy przyspieszyć porost włosów, ale skutki są mizerne? Dużo zależy tu od wieku. Aby przyśpieszyć porost brody, trzeba mieć minimum 20 lat. U osób młodszych trudno zapuścić brodę, gdyż nie mają one ku temu predyspozycji genetycznych. Jeśli jednak masz już "swoje lata", przyspiesz porost brody za pomocą preparatów, które zawierają witaminę B6, cynk, beta-karoten. Na szybszy porost zarostu wpływ ma także witamina C i E. Pobudzić wzrost brody możesz też poprzez stosowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

I tutaj bardzo ważna rzecz: są to substancje, które możesz przyjmować poprzez włączenie ich do swej diety oraz poprzez bezpośrednie stosowanie na skórze. Zawiera je praktycznie każdy środek na porost brody. Ba, niektóre z tych składników poprawiają kondycję włosów i ułatwiają modelowanie brody. A jeśli już wybierasz olejek do przyspieszenia tempa wzrostu włosków, to postaw na preparaty, które wchłaniają się w całości. Brak kleistych resztek na brodzie ułatwi rozczesywanie i zmniejszy ryzyko wyrywania włosków.

Jak zapuścić brodę? O czym pamiętać?

Na koniec nie zapominaj, że tempo zapuszczania zarostu zależy m.in. od kondycji Twojego organizmu. Poznaj 5 skutecznych sposobów na szybki zarost. Dbaj przede wszystkim o:

  • prawidłową dietę, stawiając na naturalne składniki potraw,

  • sen, gdyż w jego trakcie wytwarza się testosteron,

  • aktywność fizyczną, która również może poprawić wygląd zarostu,

  • unikanie stresu, 

  • prawidłową suplementację.

I jeszcze jedno. Jeśli chcesz przyspieszyć porost brody, to uzbrój się w cierpliwość. U niektórych szybko rośnie broda, a u innych jej wzrost jest znikomy. Dbaj więc o zarost i skórę, a także stosuj dostępne preparaty na porost brody. Pamiętając o tym wszystkim unikniesz łamania się włosów i zafundujesz sobie długi, gęsty zarost. 

A tak na marginesie, wygląd brody również jest ważny. Czasami krótszy, a zarazem zadbany zarost wygląda lepiej, niż nieuporządkowana, pełna broda.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze