Uppercut Deluxe Styling Powder - Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku

06 sierpnia 2019Długo czekaliśmy, ale się w końcu doczekaliśmy. Choć oficjalnej premiery jeszcze nie było, to możemy się spodziewać, że puder Uppercut Deluxe pojawi się w sprzedaży już w sierpniu.


Boom na pielęgnację i stylizację męskich włosów zaczął się stosunkowo niedawno dlatego rynek kosmetyków barberskich, choć rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż jest dość ubogi (porównując do różnorodności kosmetyków dla pań). Zdominowany przez pomady wodne lub woskowe, nieśpiesznie wypełnia luki innymi produktami. Wciąż brakuje kosmetyków do układania włosów podczas suszenia (groomingi i sole morskie nie zawsze wystarczają), specyfików unoszących włosy u nasady, dodających objętości, strukturyzujących bez nadmiernego obciążania. Dlatego każdy nowy kosmetyk niebędący pomadą witam z otwartymi ramionami.

Uppercut Deluxe nosił się z zamiarem wypuszczenia pudru do stylizacji włosów dość długo, barberski światek obiegły plotki, które w zeszłym roku Uppercut Deluxe oficjalnie potwierdził nie podając jednak daty planowanej premiery. Po cichu liczyłam, że wydarzy się to przed tegorocznymi wakacjami, ale niestety przyszło mi jeszcze kilka tygodni poczekać.


PUDER DO WŁOSÓW - CO TO TAKIEGO?

Pudry to proszki służące do stylizacji włosów. Zawierają w swoim składzie proszki i żele krzemionkowe, mikrowłókna lub mikrocząsteczki, które delikatnie oblepiając włosy podnoszą je u nasady, zwiększając tym samym objętość fryzury, ale to nie wszystko, w zależności od rodzaju i mocy pudru mogą one nadawać włosom mocną strukturę, zmieniać ich kolor, a pudry zawierające barwione mikrowłókna mogą ukrywać odrosty lub optycznie zmniejszać i wypełniać zakola oraz przerzedzenia.

PUDER DO WŁOSÓW UPPERCUT DELUXE

Uppercut Deluxe Styling Powder, to bezzapachowy proszek, którego głównym składnikiem jest krzemionka, mająca silne działanie absorbujące wodę i sebum. Dzięki tym właściwościom włosy po użyciu tego produktu mają matowe wykończenie. Krzemionka jest też lekka i poprawia przyczepność kosmetyku, to właśnie ona powoduje, że puder Uppercut Deluxe jest delikatny, dobrze rozprowadza się na skórze i włosach, a po chwili od nałożenia absolutnie dostosowuje się do naturalnego koloru włosów, przez co nie musicie obawiać się efektu białego pyłku. Drugi składnik VP/VA Copolymer tworząc lekki film działa kondycjonująco, chroni włosy przed utratą wilgoci i nadaje fryzurze sprężystość oraz wygładzenie.

Gdy dostałam go na testy radości nie była końca bo jest to jeden z nielicznych produktów barberskich, który mogę przetestować na sobie. Podobnie jak sole morskie, pudry i talki, to kosmetyki, których regularnie używam. Dlatego pisząc tą recenzję korzystam nie tylko z opinii moich klientów i siebie jako barbera, ale także siebie jako regularnego użytkownika.

Puder Uppercut Deluxe jest produktem zdecydowanie delikatnym. Jego moc w skali od 1 do 5 oceniłabym na 3, ale absolutnie nie jest to jego wadą. Pudry i talki są często bardzo mocne i oblepiają włosy tak bardzo, że fryzura wcale nie wygląda efektownie, wręcz przeciwnie, włosy są ciężkie i po efekcie push up nie ma śladu w ciągu godziny. Lubię pudry, które można dokładać w ciągu dnia, wieczorem lub następnego dnia rano gdy nie wystarcza mi czasu na umycie i wymodelowanie włosów. Puder Uppercut Deluxe daje taką możliwość. Moje włosy są bardzo gęste i trudne do ułożenia, bardzo szybko opadają pod własnym ciężarem. Sam puder nie daje im rady, ale puder w połączeniu z solą morską używaną do suszenia sprawdza się idealnie.
Dlatego jeśli i Ty masz takie włosy uprzedzam, że użycie samego pudru może być niewystarczające.OPAKOWANIE


Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje opakowanie pudru Uppercut Deluxe.  Metalowa puszka, wygląda bardzo gadżeciarsko i jest w klimacie vintage. Niemal każdy kto miał w ręce ten produkt poprosił mnie bym po zużyciu  zawartości oddała mu puszkę. Nic z tych rzeczy! Moim zdaniem to najfajniejsza i najbardziej  stylowa puszka wśród produktów Uppercut Deluxe.


SPOSÓB UŻYCIA

Puder można nakładać na całą długość włosów, ale głównie polecam stosować go na nasadę. Oddzielając pasmo po paśmie sypiemy puder bezpośrednio na włosy, a następie lekko masujemy palcami lub przeczesujemy. Nie nakładajcie pudru na ręce, bo cała jego moc zostanie na nich, a nie na włosach.CZY PUDRY DO WŁOSÓW SĄ DLA WSZYSTKICH?

Pudry do włosów niestety nie nadają się do każdego rodzaju włosów, również nie każdy może sobie pozwolić na jego długoterminowe używanie. Wszystkie produkty matujące, które pochłaniają sebum i wilgoć przesuszają zarówno włosy jak i skórę głowy, ta natomiast chcąc się bronić przed nadmiernym wysychaniem zaczyna produkować więcej sebum i finalnie mamy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Nasze włosy mogą zacząć się nadmiernie przetłuszczać.

 Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ja nie mam takiego problemu i mogę używać zarówno soli morskiej jak i pudru przez długi czas bez żadnych konsekwencji, ale mam klientów, którzy mogą używać pudru tylko okazjonalnie, mam też takich, którzy nie mogą używać tego kosmetyku wcale. Dla kogo nie jest on przeznaczony? Dla osób, które mają problem z mocnym przetłuszczaniem się włosów lub mają problemy skórne. Natomiast idealnie współpracuje z włosami gęstymi lub średnio gęstymi niemającymi skłonności do przetłuszczania. Puder świetnie sprawdzi się do włosów dłuższych i długich.


PODSUMOWUJĄC

Wiemy, że pudry do włosów nie są dla wszystkich, ale podobnie jest z innymi produktami, takimi jak woskowe czy mocne pomady, sole morskie, grooming toniki. Zawsze podkreślam, że produkt należy uważnie i rozważnie dobrać do swoich włosów. Ja pudry uwielbiam i tylko one radzą sobie z moimi trudnymi włosami, dając efekt podniesienia, objętości i tekstury. Jest to idealny produkt do odświeżania lub zmatowienia włosów gdy nie mamy czasu ich umyć, wysuszyć czy ułożyć. Można go stosować zamiennie z pomadami, a uzyskany efekt to lekka, pełna objętości fryzura, z wyraźnie zaznaczonymi pasmami. Puder Uppercut Deluxe zagości na stałe nie tylko w moim salonie ale również na półce w łazience.

POLECANE PRODUKTY
Autorka: Patrycja Besaha - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet polskiej sceny barberskiej. Właścicielka Petit Pati Barber Shop, oraz organizatorka szkoleń w Petit Pati Barber School. Ambasadorka marki Freak Show.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze