Layrite - którą pomadę do włosów wybrać?

30 lipca 2019
W tym roku okrągłe, dwudzieste urodziny obchodzi amerykańska marka Layrite. Założona w 1999 roku przez ekscentrycznego Donniego Hawley, którego ekstrawagancka stylówka, zamiłowanie do barberingu i pięknych kobiet, w szczególności ponętnych i kształtnych pin up girls, czynią go jedną z najbardziej barwnych i rozpoznawalnych osobowości barberskiego świata.
Nie stroniący od hucznych imprez oraz publicznych występów, słynie z niewyparzonego języka i choć powyższy opis nie do końca pokrywa się z wyobrażeniem o klasycznym biznesmenie, to możecie mieć pewność, że ten „chłop ma łeb na karku” i wie jak zarządzać swoją firmą oraz rozwijać markę.Layrite początkowo popularny tylko w Stanach Zjednoczonych szybko zapuszczał macki na pozostałe kontynenty, gdzie został bardzo dobrze przyjęty, chyba nawet lepiej niż słynna, amerykańska marka Suavecito.

Obecnie w ofercie znajdziemy pięć pomad, o różnej mocy i wykończeniu. Wszystkie są produktami wodnymi czyli łatwo zmywalnymi. Zamysł stworzenia takich kosmetyków towarzyszył Donniemu od samego początku. Zmęczony klasycznymi, ciężkimi woskami używanymi przez klientów jego barber shopu wpadł na pomysł stworzenia innych, zdecydowanie lżejszych, łatwo zmywalnych, ale elastycznych pomad. Hasłem przewodnim marki Layrite stało się zdanie „Hold Like Wax and Wash Out Like Gel” czyli trzyma jak wosk, zmywa się jak żel.

Pomady Layrite służą mi już od dawna. Używam ich zarówno do codziennych fryzur jak i do zadań specjalnych. Jeśli jeszcze nie z nimi nie pracowaliście to koniecznie musicie spróbować.

LAYRITE CEMENT CLAY MOC: SUPER MOCNA
Charakteryzuje się dużą mocą chwytu przez co świetnie sobie radzi nawet z bardzo gęstymi i grubymi włosami. Moim zdaniem, jedna z najmocniejszych pomad dostępnych na rynku.

WYKOŃCZENIE : MATOWE
W założeniu Cement ma dawać matowe wykończenie i faktycznie takowe daje, ale ja za full mat uznaję efekt po takich produktach jak pudry, proszki, sole morskie etc. dlatego w tej kategorii Cement dostaje ode mnie 4/5.

ELASTYCZNOŚĆ: DUŻA
Zachowuje się podobnie jak wosk, czyli można nią długo dopracowywać fryzurę lub przeczesywać włosy w ciągu dnia. Nie kruszy się. Zabrałam jej jeden punkt bo to jednak nie jest klasyczny wosk, a tylko im dałabym 5/5 za elastyczność.

ZMYWALNOŚĆ: WODA
Zmywa się z włosów bez najmniejszego problemu, wystarczy woda i zwykły szampon do codziennej pielęgnacji.

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO PRZECZESYWANIA WŁOSÓW: TAK
Trzeba pamięta, że jest to pomada wodna więc nigdy nie da nam takich możliwości jak woskowa, ale fakt, że kosmetykiem wodnym można tak długo pracować i przeczesywać go w ciągu dnia, sprawia że daję 5/5.

PRZYDATNE INFORMACJE
Nie używajcie tego produktu na mokrych włosach bo efekt „mokrej włoszki” gwarantowany.
Cement może się nie sprawdzić na bardzo sterczących włosach, mimo swojego mocnego chwytu lubi to sterczenie podkręcić, pomada ta jest również za ciężka do włosów delikatnych i cienkich.


LAYRITE SUPERHOLD POMADE MOC: BARDZO MOCNA
Superhold ma naprawdę mocny chwyt. Sprawdzi się niemal na każdych włosach. Zarówno cienkich jak i grubych.

WYKOŃCZENIE: PÓŁ-MATOWE
Niezaprzeczalnie ma w pełni matowe wykończenie.

ELASTYCZNOŚĆ: DUŻA
Jak na pomadę wodną cechuje ją duża elastyczność i można nią dość długo pracować, dlatego idealnie nadaje się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pomadami.

ZMYWALNOŚĆ: WODA
100% zmywalności!

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO PRZECZESYWANIA WŁOSÓW: BRAK INFORMACJI
Teoretycznie nie ma takiej możliwości, gdyż jest to pomada zastygająca, nieprzeczesywalna, ale zerknij niżej.

PRZYDATNE INFORMACJE
Jeśli zależy Wam na mocnym matowym wykończeniu i lekkiej fryzurze przeczeszcie włosy grzebieniem pod sam koniec stygnięcia pomady. Dzięki temu trikowi lekko ją skruszycie, a włosy będą wyglądały naturalnie i lekko.

LAYRITE NATURAL MATTE CREAMMOC: LEKKI DO ŚREDNIEGO
Ta lekka, kremowa pomada ma całkiem niezły chwyt, czym mnie mocno zaskoczyła. Radzi sobie z krótkimi, gęstymi włosami i z długimi nieco cieńszymi. Daje bardzo naturalny efekt. Idealna dla osób, które nie lubią zbyt obciążających produktów.

WYKOŃCZENIE: MATOWE
Z tym matowym wykończeniem to bym dyskutowała. Owszem, nie można jej zaliczyć do produktów z połyskiem, ale też nie można jej wrzucić do worka z pomadami matowymi. Duża zawartość wosków i lekkość tego produktu stawia ją na półce pół-matów.

ELASTYCZNOŚĆ: DUŻA
Elastyczność jest naprawdę duża.

ZMYWALNOŚĆ: WODA
Szampon + woda = czysta głowa

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO PRZECZESYWANIA WŁOSÓW: TAK
Jak najbardziej. Duża elastyczność tego produktu gwarantuje możliwość przeczesywania w ciągu dnia bez konieczności użycia wody.

PRZYDATNE INFORMACJE
Idealnie współpracuje z włosami sterczącymi.

LAYRITE ORIGNIAL POMADE MOC: LEKKA
Ta pomada jest faktycznie bardzo lekka. Dostaje 5/5 bo opis zgadza się z rzeczywistością. Niestety dla mnie jej chwyt jest za słaby i sprawdza się tylko na delikatnych włosach.

WYKOŃCZENIE: LEKKI POŁYSK

ELASTYCZNOŚĆ: BRAK
Jest to typowa pomada wodna, która nie nadaje się do przeczesywania.

ZMYWALNOŚĆ: WODA
By zmyć ten produkt wystarczy sama woda.

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO PRZECZESYWANIA WŁOSÓW: BRAK
Jest to typowa pomada wodna, która nie nadaje się do przeczesywania.

PRZYDATNE INFORMACJE
Jej opis pokrywa się w 100% z tym co znajdziecie w środku, ale ja po ten produkt sięgam bardzo rzadko, jest zbyt lekki i przypomina żel do włosów.

LAYRITE SUPERSHINE CREAMMOC: SŁABY
Na moje oko ta pomada nie ma żadnego chwytu, bo jej przeznaczenie jest nieco inne niż ułożenie i utrzymanie fryzury.

WYKOŃCZENIE : WYSOKI POŁYSK
Nie wiem czy jest coś na tym świecie co błyszczy bardziej niż Supershine.

ELASTYCZNOŚĆ: DUŻA

ZMYWALNOŚĆ: WODA
Zmywa się nieco gorzej pozostałe pomady Layrite.

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO PRZECZESYWANIA WŁOSÓW: TAK
Można czesać w nieskończoność.


PRZYDATNE INFORMACJE
W Polsce możemy nie mieć zbyt wielu okazji do używania tej pomady. Jest ona przeznaczona do zadań specjalnych i do włosów, które są przeciwieństwem włosów słowiańskich. Wyobraźcie sobie mężczyznę z ciemnymi, ultragęstymi włosami, które niemal same się układają (takie, którym wystarcza dobre cięcie) i dołóżcie do tego zamiłowanie do klasycznych, gładkich i totalnie błyszczących uczesań. Oto idealny odbiorca Layrite Supershine. Myślę, że całą partię wykupiła też rodzina Soprano.
Ale, ale…jest na tą pomadę sposób. Pomieszajcie ją z Uppercut Deluxe…istny sztosik! Uzyskacie mocną pomadę z mega połyskiem.


POLECANE PRODUKTY
Autorka: Patrycja Besaha - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet polskiej sceny barberskiej. Właścicielka Petit Pati Barber Shop, oraz organizatorka szkoleń w Petit Pati Barber School. Ambasadorka marki Freak Show.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze