Barbicide koncentrat do dezynfekcji narzędzi – jak używać?

12 czerwca 2019Zaczynasz swoją przygodę z barberingiem? Strzyżenie już opanowane, masz już swoje ulubione marki i niezawodną maszynkę. Zestaw na start i na stanowisko każdego szanującego się barbera musi jednak zawierać coś, dzięki czemu praca będzie higieniczna. Tutaj na scenę wkracza koncentrat do dezynfekcji Barbicide. Z pewnością znany jest Wam widok tego charakterystycznego niebieskiego płynu w szklanym pojemniku. Niniejszy artykuł wskaże Wam krok po kroku jak go używać.Zacznijmy od tego, że koncentrat do dezynfekcji Barbicide możecie nabyć w dwóch pojemnościach – 480 ml i 1,9 l.

Dezynfekcję narzędzi umożliwia specjalny pojemnik z wyciąganym sitkiem. Tutaj również macie 2 wielkości do wyboru – duży (60 ml Barbicide na 1 l wody) i średni (40 ml Barbicide na 650 ml wody). Barbicide można używać również w myjkach ultradźwiękowych.

Preparat rozrabiamy wodą w proporcji 16:1

Następnym krokiem jest zanurzenie narzędzi w roztworze. Minimalny czas dezynfekcji to 3 minuty, optymalny 10 minut, ale nie przekraczajcie 30 minut. Po tym czasie wystarczy odłożyć sprzęt w czyste, suche miejsce.

A dlaczego akurat Barbicide? Używanie przez Was tego preparatu sprawi, że Wasze stanowisko pracy będzie bezpieczne zarówno dla Was, jak i Waszych klientów. Barbicide bowiem pozbywa się wszystkich bakterii (m. in. gronkowca), grzybów i wirusów (m. in. HIV, HBV, HPV). Sam w sobie też nie jest toksyczny – nie zawiera etanolu, aldehydów i fenoli, a co za tym idzie, nie będzie wywoływał podrażnień i reakcji alergicznych.

Jak już wspomnieliśmy, koncentrat Barbicide jest nieszkodliwy dla ludzi, ale dla barberów ważne jest też bezpieczeństwo sprzętu, na którym pracują. Berbicide jest bezpieczny dla sprzętu ze stali szlachetnej, akrylu, plastiku – możesz nim spokojnie dezynfekować brzytwy, ostrza maszynek, nożyczki i grzebienie. Ponadto preparat chroni sprzęt przed rdzewieniem.

Pobierz kartę charakterystyki tego produktu


POLECANE PRODUKTYPRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze