Wahl Hero - Trymer do Włosów i Brody - Recenzja

04 lutego 2019


Kilka lat temu, gdy po wypuszczeniu przez firmę WAHL wadliwej serii trymerów DETAILER musiałam się z nim na jakiś czas pożegnać, intensywnie zaczęłam szukać godnego następcy. Wybór padł na trymer WAHL HERO i z ręką na sercu muszę powiedzieć , że nie żałowałam tego wyboru, a to dlatego, że HERO jest niemal identyczny jak DETAILER.Co kryje pudełko:

  • trymer przewodowy
  • 3 sztuki nasadek żółtych, o długości:
  • 1.5mm, 3mm, 4.5mm,
  • olej i szczoteczka do czyszczenia i konserwacji
  • osłonę ostrza
  • pro-set tool (narzędzie do ustawiania ostrza)TRYMER


WAHL HERO został stworzony na podobieństwo DETAILERA i podobnie jak on należy do rodziny WAHL 5-STAR, stworzonej z myślą o włosach etnicznych: trudnych, grubych, gęstych lub afro.

HERO to jeden z najlżejszych trymerów jakie miałam w ręce, waży zaledwie 130g! Czy jest to jego zaletą czy może wadą? Dla mnie HERO jest nieco za lekki. Pracując nim można zapomnieć, że ma się cokolwiek w dłoni, choć przyznam, że z czasem przywykłam do tej lekkości.Większym problemem jest dla mnie kabel zamontowany w tej maszynce, jest on cięższy od trymera, w efekcie czego możemy mieć poczucie, że trymer nie jest dobrze wyważony i „ucieka” podczas pracy. Wrażenie to pogłębia zbyt sztywna końcówka kabla mocująca go w trymerze.

Jeśli posiadacie HERO z USA możecie być pewni, że jest on inny niż ten z europejskiej dystrybucji. Przede wszystkim jest cięższy, co prawda o kilka gramów, ale jest to różnica wyczuwalna. Dzieje się tak za sprawą obudowy korpusu, która jest wykonana z cięższego tworzywa.

Czy ze Stanów czy z Europy HERO to trymer wagi piórkowej, ale co ciekawe, za tą niebywałą lekkością nie idzie spadek mocy czy precyzji cięcia. HERO radzi sobie z konturami idealnie i dobrze ustawiony zbiera włosy niemal do zera.


SILNIK

Niech Was nie zwiedzie waga tego trymera. Silnik zamknięty w tym koliberku jest jednym z najmocniejszych silników rotacyjnych Wahla. Charakteryzuje się dużą ilością obrotów na minutę i niewielką ilością wydzielanego ciepła. Pracując tą maszynką (nawet bardzo długo) mamy pewność, że nie przegrzeje się nam w dłoni. Patrząc na parametry silnika HERO wyraźnie wida

, że jest on bardzo podobny do silnika DETAILERA, wielu barberów uważa, że jest nawet lepszy gdyż pracuje chłodniej i ciszej.


OSTRZE

#1062-600 ADJUSTABLE T-BLADE w kształcie litery T, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ostrzy na świecie. Nie pomylcie go jednak z T-WIDE, które też jest ostrzem typu T, ale jest ono zdecydowanie szersze. Jeśli pracowaliście lub pracujecie na T-WIDE i jesteście do niego przyzwyczajeni, a chcielibyście kupić HERO, to nic nie stoi na przeszkodzie by podmienić T-BLADE na T-WIDE. Często to właśnie możliwość konfigurowania sprzętu i dopasowywania go do swoich potrzeb skłania barberów do wybierania marki WAHL.Jeśli zastanawiacie się czy małe ostrze T będzie dla Was wystarczające to zapewniam, że T-BLADE jest bratem bliźniakiem T-WIDE’a, różni je tylko szerokość, a nie jakość i precyzja wykonywanych cięć. Zresztą nie zawsze praca trymerem o dużej powierzchni jest wygodna. Małe elementy bądź trudno dostępne miejsca zdecydowanie łatwiej wykonuje się mniejszym ostrzem.

Pamiętajcie, że wyciągając nową maszynkę z pudełka zawsze musicie ustawić w niej noże tnące. Gdy zrobicie to dobrze Wasz HERO „odetnie” kontury z precyzją miecza świetlnego! Żeby tego dokonać polecam wykorzystać narzędzie do ustawiania noży dołączone do maszynki. Nazywa się ono ZERO GAP PRO SET TOOL. Jak go używa

 Instrukcję znajdziecie w poniższym filmiku:
Część z Was może się zastanawiać co oznacza pojęcie ZERO GAP, to nic innego jak możliwie najkrócej ustawione noże tnące.


Niestety ostrze T-BLADE jak i pozostałe ostrza w trymerach Wahl są bardzo ostre. Daje to oczywiście świetne efekty podczas trymowania i konturowania, ale ostrza te potrafią całkiem nieźle pokiereszować skórę. Zazwyczaj dzieje się to gdy nie są właściwie ustawione, jednak są one na tyle krótkie, że można nawet nie zauważy

, że noże się przestawiły i wymagają regulacji. Pracując tymi ostrzami bądźcie ostrożni, gdyż skóra konturowanych miejsc jest delikatna, a ranki po trymerze są bolesne i długo się goją.


NASADKI

W zestawie znajdziecie trzy nasadki w kolorze żółtym o długości: 1.5mm, 3mm i 4.5mm. Choć rzadko się ich używa, to można włączyć je do pracy podczas wykonywania skin fade’a.PODSUMOWUJĄC

HERO czy DETAILER? Cieżko odpowiedzieć na to pytanie bo właściwości i parametry obu trymerów są niemal identyczne. Różnią się jedynie wagą, ceną i designem obudowy.

Z wyglądu DETAILER wydaje się być ładniejszy. Fajny design korpusu wyróżnia tą maszynkę, jednak prostota HERO też ma swój urok.

Jeśli trafimy na DETAILERA model klasyczny lub Professional to również trafimy na ostrze T-BLADE, dokładnie takie samo jak w HERO.

Zasadnicza różnica to waga obu maszynek DETAILER 195g, HERO 130g. Jeśli lubicie lekkie maszynki to sięgnijcie po HERO, jeśli lubicie czuć sprzęt, którym pracujecie lub macie duże dłonie to DETAILER wydaje się być lepszy. Gwarantuję, że z obu będziecie bardzo zadowoleni!!!

POLECANE PRODUKTY
Autorka: Patrycja Besaha - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet polskiej sceny barberskiej. Właścicielka Petit Pati Barber Shop, oraz organizatorka szkoleń w Petit Pati Barber School. Ambasadorka marki Freak Show.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze