WAHL FINALE SHAVER VS ANDIS PRO FOIL TS1 - Porównanie

20 lutego 2019


To będzie prawdziwe starcie tytanów. Jedne z najbardziej rozpoznawalnych golarek świata stają w jednym ringu. Jaki będzie werdykt? Zapraszam do lektury.WAHL FINALE SHAVER

Co kryje pudełko:


 • golarkę bezprzewodową
 • osłonę na głowicę golącą
 • ładowarkę 
 • szczoteczkę do czyszczenia

WAHL FINALE to następca słynnego WAHL 5-STAR SHAVER/SHAPER, następca który zmiażdżył swojego poprzednika. Zacznijmy od baterii bordowy 5-STAR posiadał niklowo-kadmową, która po pełnym ładowaniu wytrzymywała 50-60 min., ale wraz ze spadkiem poziomu naładowania spadała też siła cięcia, czyli na pełnej mocy ta golarka pracowała jedynie 30-40 min. W golarce FINALE, WAHL postawił na akumulator litowo-jonowy. Zdecydowanie mocniejszy, bardziej wytrzymały, pracujący na pełnych obrotach aż do wyczerpania baterii, to oznacza, że nawet jeśli mamy akumulator naładowany tylko w dwóch procentach golarka będzie pracowała identycznie jak przy stuprocentowym naładowaniu. Jednocześnie zwiększyła się żywotność akumulatora aż o 30%. FINAL bez ładowania wytrzymuje do 90 min.!


OBUDOWA

Wykonana jest z grafitowego, grubego i wytrzymałego tworzywa. Znajduje się na niej specjalna perforacja zapobiegająca ślizganiu się golarki.

SILNIK

Rotacyjny, jak w większości bezprzewodowych produktów tej firmy, pracuje cicho, wydając przyjemne bzyczenie. W przeciwieństwie do silników elektromagnetycznych, rotacyjne nie wydzielają podczas pracy dużej ilości ciepła, co w pracy barbera jest istotne. Podczas golenia głowy shaverem silnik elektromagnetyczny nagrzałby się na tyle, że trzeba by było zrobić przerwę, a w naszym zawodzie każda minuta jest na wagę złota.FOLIE

Podwójne folie są hypoalergiczne, metalowe pokryte złotą warstwą. Można je wymieniać gdy się zużyją lub zniszczą, podobnie jak noże tnące.


ANDIS PRO FOIL TS 1

Co kryje pudełko:


 • golarkę bezprzewodową
 • osłonę na głowicę golącą
 • ładowarkę 
 • szczoteczkę do czyszczenia

ANDIS PRO FOIL TS1 to chyba najbardziej popularna, profesjonalna golarka na świecie. Waży zaledwie 91g, a kryje w sobie silnik o potężnej mocy. Bateria litowo-jonowa też jest niczego sobie, po pełnym ładowaniu akumulator pracuje 80 minut na pełnej mocy.


OBUDOWA

Wykonana jest z tworzywa polimerowego w kolorze szarym. Jedynym kolorowym (bordowym) elementem jest suwak włączający i wyłączający shaver i jest on podobnie jak w WAHL FINALE perforowany co poprawia chwyt. Jednak materiał wykorzystany do produkcji obudowy nie jest tak mocny jak w FINALE, ale za to jest niezwykle lekki czyniąc tą golarkę jedną z najlżejszych na rynku.

SILNIK

Jest oczywiście rotacyjny, pracujący w trybie 9000 obrotów na minutę! Efekty tej mocy najlepiej widać podczas golenia. Golarka momentalnie zbiera nawet najdrobniejsze włoski i robi to z niebywałą precyzją.


FOLIE

Podwójne folie wykonane są z tytanu. Są niezwykle trwałe oraz oczywiście hypoalergiczne.PODSUMOWUJĄC

Muszę powiedzieć, że obie golarki, walcząc o zwycięstwo, idą łeb w łeb. Porównam je w sześciu kategoriach:

OBUDOWA

Obudowa ANDISA jest delikatniejsza i bardziej krucha, ale za to lżejsza. Tylko co tak naprawdę ma dla Was większe znaczenie? Lekkość czy wytrzymałość. Dla mnie wytrzymałość. Nie raz i nie dwa sprzęt, którym pracuję ląduje na podłodze, często też ze mną podróżuje niekoniecznie dobrze zabezpieczony.

Werdykt:

FINALE 10/10 🥇
ANDIS 8/10 🥈


SILNIK

W obu shaverach zastosowano silniki rotacyjne o bardzo dużej mocy. Oba chodzą cicho i nie przegrzewają się. Nie widzę między nimi większych różnic.

Werdykt:

FINALE 10/10 🥇
ANDIS 10/10 🥇

FOLIE

To ich jakość może zaważyć na wygranej. Tytanowe folie TS1 są niezwykle trwałe. Jeśli golarka nie spadnie lub nie zostanie uszkodzona w sposób mechaniczny to można powiedzieć, że folie są wręcz długowieczne. FINALE odbiega jakością swoich folii, które owszem są nieco delikatniejsze dla skóry, szczególnie wrażliwej, ale w porównaniu z ANDISEM nie są zbyt wytrzymałe.

Werdykt:

FINALE 5/10 🥈
ANDIS 10/10 🥇

DESIGN 

Wygląd to oczywiście rzecz gustu, a o nim się ponoć nie dyskutuje, ale porównać muszę, więc stawiam na TS1, jego wygląd jest przyjemniejszy dla oka.

Werdykt:

FINALE 8/10 🥈
ANDIS 10/10 🥇

CENA 

Ta kategoria rozstrzygnie, która golarka zwycięży. Ceny sprzętu na rynku są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od kogo lub gdzie go kupujemy, czy w Polsce czy może sprowadzamy zza granicy, czy sprzedawca wystawia nam paragon czy fakturę etc., dlatego nie będę operowała konkretnymi kwotami, ale powiem, że FINAL potrafi być droższy od ANDISA nawet dwa razy! Jeśli ktoś ma lepsze dojście to i tak różnica między tymi dwoma golarkami wyniesie około 150 PLN. To bardzo, bardzo dużo, jak na niemal identyczny parametrowo sprzęt.
Warto też wspomnieć, że komponenty wymienne czyli folie i ostrza również są droższe o około 20%.

Werdykt:

FINALE 5/10 🥈
ANDIS 10/10 🥇


Ostateczny werdykt


ANDIS 48/50 🏆 

FINALE 38/50


Tak oto wyłoniliśmy zwycięzcę i jest nim ANDIS. Wygrał w dwóch bardzo ważnych kategoriach FOLIE i CENA, no bo po co przepłacać jak w znacznie niższej cenie dostaniemy identyczną jakość i zdecydowanie bardziej wytrzymałe folie?!
Zrobiłam dla Was to porównanie przede wszystkim po to by pokazać różnice między tymi shaverami, ale wiem, że Was interesuje jaką ja golarką pracuję każdego dnia…
Otóż od kilku lat moim ukochanym shaverem jest…ANDIS TS1 :)


POLECANE PRODUKTY
Autorka: Patrycja Besaha - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet polskiej sceny barberskiej. Właścicielka Petit Pati Barber Shop, oraz organizatorka szkoleń w Petit Pati Barber School. Ambasadorka marki Freak Show.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 komentarze

 1. Witam serdecznie, do jakiej długości włosa golarka Andis goli bez problemów. Czy z 5,6 dniową długością włosa poradzi sobię?

  OdpowiedzUsuń