Grooming tonic czy sea salt spray? – Prestylery do włosów

14 lutego 2019
Być może zauważyliście, że ostatnio na tapetę na blogu wzięliśmy najczęściej zadawane przez Was pytania. Jednym z nich jest jak zmaksymalizować możliwości danej pomady, dodać charakteru fryzurze, i czy prestyler w tym pomoże. Oto odpowiedź!


Co to takiego? - zapytacie. Po prostu dodatkowy krok przy stylizacji włosów, a przecież niewielu z nas chce komplikować sobie życie o poranku. Otóż nie! Prestyler jest kosmetykiem nakładanym na lekko wilgotne włosy, tuż przed właściwą stylizacją, do tej grupy należą groomingi i sea salt spray'e. Ten dodatkowy krok znacznie ułatwi Wam proces stylizacji, szczególnie jeśli Wasze włosy nie należą do najłatwiejszych w układaniu, są gęste i sztywne, lub po prostu uważasz, że nie współpracują.

Zazwyczaj groomingi i sea salt spray'e najlepiej sprawdzają się przy odrobinę dłuższych włosach, suszonych przy pomocy suszarki i szczotki typu quiff roller. W tej sposób fryzura nabiera objętości i struktury, a nałożona na nią pomada stanowi rewelacyjne wykończenie i utrwalenie. Dodatkową zaletą groomingów jest wstępna ochrona włosów przed niszczącym działaniem temperatury.
Jeśli jesteś posiadaczem „trudniejszych” włosów, być może zostałeś już przekonany. Jeśli jednak wciąż nie wyobrażasz sobie dodatkowego kroku w stylizacji, może warto zaopatrzyć się w grooming tonik lub sea salt spray na szczególne okazje i wyjścia? Używając prestylera, masz absolutną gwarancję good hair day.Teraz pojawiają się kolejne pytania – jaki spray do układania włosów wybrać? Czy grooming groomingowi równy? Czy używając pomady konkretnej marki jestem zmuszony kupić grooming tonik z tym samym logo, chociaż bardziej podoba mi się zapach i właściwości kosmetyku innego producenta? Odpowiedź jest dość prosta – trzeba przetestować coś na własnych włosach, żeby wiedzieć z całą pewnością, że jest odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Groomingi różnią się między sobą składem, a więc po części działaniem, i oczywiście zapachem. Do najpopularniejszych kosmetyków tego typu należy kultowy Grooming Tonic marki Reuzel. Bogaty w ekstrakty skład, poza tym, że świetnie utrwali fryzurę, nada jej również niesamowitego zapachu brzoskwiń. Grooming Spray marki Layrite ma znacznie prostszy skład, ale działa równie dobrze jako utrwalacz. Wygodny sposób aplikacji i charakterystyczny dla całej marki, waniliowy zapach z pewnością uprzyjemnią jego stosowanie. Bardzo popularne ostatnio spraye z solą morską również nadają się do stosowania jako prestyler. Dzięki obecności soli, dodają objętości i świetnie sprawdzą się u tych z Was, którzy miewają problem z przetłuszczającymi się włosami i przyklapniętą fryzurą. Stosowane na wilgotne włosy, ujarzmią nieposłuszne pasma, z kolei spryskanie włosów suchych nada im lekkości, uwydatni fale i nada „plażowego” charakteru.Jeśli lubicie zdecydowane, męskie zapachy, Sea Salty Spray brytyjskiej marki Bluebeards Revenge to coś stworzonego dla Was! Natomiast jeśli preferujecie kosmetyki niewchodzące w paradę waszej ulubionej wodzie kolońskiej i pomadzie, koniecznie wypróbujcie nowość od marki Apothecary87 - Salt Tonic.W kwestii wyboru marki prestylera, w kontekście stosowanej przez Ciebie pomady, warto przede wszystkim poczytać o właściwościach konkretnego produktu, a nie kierować się tylko i wyłącznie logo producenta. Oczywiście, marki komponują swoje kosmetyki jako spójną linię, i to na nich testują skuteczność danej formuły. Jeśli jednak masz już swoją ulubioną pomadę, a przekonuje Cię grooming innej marki, koniecznie wypróbuj go na swoich włosach – jest duże prawdopodobieństwo, że efekt będzie świetny!

Macie już jakieś doświadczenia z prestylerami? A może używaliście któregoś z produktów wspomnianych przez nas? Podzielcie się swoimi wrażeniami i tipami dotyczącymi sprayów do układania włosów!

POLECANE PRODUKTYPRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 komentarze

  1. 1. BluMaan Original Styling Meraki -po prostu jest idealny do moich włosów. fajnie utrwala i nadaje niesamowitej tekstury.
    2. Reuzel Fiber Gel na moje włosy wchodzi lepiej niż tonic.
    3. Grooming Tonic marki Reuzel: klasyk

    OdpowiedzUsuń