Jak zmyć pomadę woskową w 3 krokach - poradnik

31 grudnia 2018
Historii dotyczących zmywania pomad woskowych słyszałem już wiele. Mycie włosów tysiącem różnych szamponów, polewanie ich płynem do mycia naczyń, a nawet jeszcze ciekawszymi wynalazkami. Problem zmywalności woskowych pomad sprawia, że stosunkowo niewiele osób sięga po klasyczne produkty, decydując się na wodne odpowiedniki, które mimo wielu plusów mają też kilka mankamentów. Największe z nich to nadmierne usztywnianie włosów i brak możliwości „restylizacji” fryzury w ciągu dnia.

Czy istnieje sposób, żeby pozbyć się wosku z włosów szybko i bezboleśnie?

Gotowe rozwiązanie problemu otrzymałem od znajomego barbera, który pokazał mi jak za pomocą produktów Uppercut Deluxe przywrócić do porządku włosy z nabudowaną warstwą woskowej pomady. W moim przypadku był to Uppercut Deluxe - Monster Hold. Podziałało, więc z przyjemnością dzielę się tą poradą!

Potrzebne produkty:Krok I:

W suche włosy wmasuj odżywkę Uppercut Deluxe Everyday Conditioner i pozostaw na ok 3 minuty. Jej składniki poza właściwym odżywieniem pozwolą wstępnie odtłuścić włosy i zdjąć z nich nabudowaną warstwę wosku.

Po upływie wskazanego czasu dobrze wyczesz włosy grzebieniem by usunąć zebraną na nich pomadę. Jeśli dokładałeś wosk przez kilka dni z rzędu, będzie on dobrze widoczny na grzebieniu.

Krok II:

Zmocz włosy pod bieżącą wodą i umyj je dokładnie Uppercut Deluxe Degreaser. Jest to produkt stworzony z myślą o użytkownikach woskowych pomad. Bardzo dobrze rozpuści cały tłuszcz, który pozostał na włosach i pozwoli pozbyć się z nich błyszczącej, lepkiej warstwy.Krok III

Ostatni krok To Uppercut Deluxe Everyday Shampoo. Umyj nim włosy dokładnie, by mieć 100% pewności, że nie ma na nich resztek wosku czy parafiny. Szampon nada im również zdrowego połysku i naturalnej „sypkości” po wysuszeniu. Przyznam, że daje to efekt WOW.

Tak umyte włosy wyglądają jakby nigdy nie miały styczności z pomadą. Można je dowolnie stylizować za pomocą wszelkiego rodzaju produktów. To świetny sposób jeśli np. masz ochotę zmienić  ulubioną woskową pomadę na coś z matowym finishem, lub po prostu iść do fryzjera po nową fryzurę. POLECANE PRODUKTY

Autor: Bartosz Sikora - Managing Director w Barber Supply. Miłośnik tatuaży, oldschoolowego barberskiego klimatu i eksperymentów pomadowych. Pomysłodawca i współtwórca marki kosmetyków Barber Supply Professional.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze