WAHL SUPER TAPER - Recenzja maszynki

05 czerwca 2018Często mnie pytacie jakie maszynki mogę Wam polecić. Chcąc udzielić wyczerpującej odpowiedzi postanowiłam stworzyć cykl tekstów o sprzęcie, który towarzyszy mi w codziennej pracy.

Muszę się przyznać, że jestem zagorzałą fanką marki WAHL i pracuję na maszynkach wyłącznie tej firmy. Nieco mniej radykalna jestem w kwestii trymerów, ale jeśli chodzi o maszynki to cechuje mnie wierność. Nie wynika to ani z uprzedzeń ani z myślenia, że WAHL jest lepszy od innych marek (jak ANDIS czy OSTER), po prostu, jakieś dziwne zrządzenie losu pcha te maszynki w moje ręce.

Do WAHL SUPER TAPER moje serce zabiło mocniej na samym początku mojej fryzjerskiej drogi. W Polsce zdobycie barberskiego sprzętu było niemożliwe dlatego mój pierwszy egzemplarz został sprowadzony z Anglii. Połączyła nas miłość od pierwszego wejrzenia, która trwała kilka lat i mimo maszynkowych skoków w bok i tak zawsze do niego wracałam. Jest to sprzęt, do którego mam ogromny sentyment i choć nasz romans zakończył się już jakiś czas temu to nadal uważam, że jest to rewelacyjna maszynka, którą z czystym sumieniem polecam, w szczególności osobom, które zaczynają swoją przygodę z barberingiem!


Co kryje pudełko:

  •  maszynkę z polską wtyczką (o ile zdecydujemy się na zakup sprzętu   pochodzącego z polskiej dystrybucji);
  •  zestaw czterech nasadek: 3mm, 6mm, 10mm i 13mm
  •  grzebień do strzyżeń
  •  olej i szczoteczkę do czyszczenia i konserwacji

SILNIK

Elektromagnetyczny v5000. To stosunkowo mocny silnik, lecz niestety wprawia maszynkę w dość mocne wibracje, na czym oczywiście tracą nasze nadgarstki. Silnik tej maszynki jest wytrzymały i jeśli uchronimy go przed wstrząsami wynikającymi np. z upadku maszynki na podłogę, będzie nam dobrze służył przez kilka lat.

OSTRZE 

Jest to podstawowe, chromowane ostrze WAHL 2-HOLE STANDARD o lekko podgiętej końcówce, które idealnie sprawdza się podczas cieniowania nasadkowego oraz strzyżenia po grzebieniu. Składa się ono z dwóch noży o szerokim rozstawie zębów dzięki czemu dobrze sobie radzi z grubymi i gęstymi włosami. Zakres jego pracy to 1-3.5mm. Przed pierwszym użyciem należy pamiętać o ustawieniu noży tnących. W tej maszynce jest to łatwe i nie wymaga wprawy. Jeśli lubicie precyzyjne cięcia ustawcie je blisko siebie, tak by na zamkniętym ostrzu zęby dolnego i górnego noża niemal się pokrywały. Ostrze tej maszynki, właściwe pielęgnowane, nie ulega uciążliwemu przegrzewaniu.KABEL

Niestety jest bardzo krótki. 240 cm nie zapewnia komfortowej pracy, dlatego warto od razu go wymienić na dłuższy.

NASADKI

Gdy otworzyłam swoje pierwsze pudełko z tą maszynką, o mało nie zemdlałam z wrażenia. Teraz, lata później jestem tym zestawem nieco rozczarowana. Przede wszystkim niezrozumiały jest dla mnie brak kluczowych nasadek: 1.5mm i 4.5mm oraz jakość pozostałych. Od dawna pracuję na nasadkach z metalowymi wzmocnieniami więc te zwykłe, plastikowe, wchodzące w skład zestawu są dla mnie bezużyteczne.


PODSUMOWUJĄC:

Nie tylko ja darzę SUPER TAPERA sympatią. Jest ona jedną z najlepiej sprzedających się maszynek na świecie. W Anglii jest bestsellerem i niezmiennie od lat znajduje się na pierwszym miejscu sprzedażowym firmy WAHL. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że jest to sprzęt stosunkowo tani. W Polsce można go kupić już za 240 pln. Musicie przyznać, że to mało jak na profesjonalną maszynkę, tym bardziej, że barberskie „zabaweczki” do najtańszych nie należą.
Uważam, że kupując WAHL SUPER TAPER dostajemy świetny produkt w bardzo przystępnej cenie. Dlatego stosunkowi jakości do ceny przyznaję 10/10!

Maszynka ta prawdopodobnie nie zadowoli wszystkich barberów. Słabszy w stosunku do innych maszynek silnik, mocne wibracje, strzelanie podczas włączania czy krótki kabel nie będą satysfakcjonowały osób, które wcześniej pracowały na takich maszynkach jak MAGIC CLIP, WAHL LEGEND czy SENIOR, ale coś musi być w tym starym, poczciwym SUPER TAPERZE bo często wchodzi w skład barberskiego kufra.

Polecam go wszystkim osobom początkującym gdyż jest to maszynka idealnie nadająca się do cieniowania nasadkowego, a jej lekko wygięte ostrze pozwala uzyskać płynne przejścia między liniami cięcia. Nie bez przyczyny wielu barberów z SUPER TAPEREM w dłoni stawiało swoje, pierwsze barberskie kroki.

POLECANE PRODUKTY
Autorka: Patrycja Besaha - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet polskiej sceny barberskiej. Właścicielka Petit Pati Barber Shop, oraz organizatorka szkoleń w Petit Pati Barber School. Ambasadorka marki Freak Show.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

3 komentarze