Najpopularniejsze style wąsów

03 października 2023

Najpopularniejsze style wąsów


Chcesz zostać wąsaczem z prawdziwego zdarzenia? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Przedstawimy w nim najpopularniejsze odmiany wąsów, a także doradzimy Ci, jaki rodzaj wąsów wybrać, uwzględniając Twój kształt twarzy. Jeśli zatem chcesz sprawdzić, jaki rodzaj zarostu warto zapuścić i jak go przycinać, to dobrze trafiłeś. 

Różne rodzaje wąsów - który z nich wybrać?

Zanim przejdziemy do sedna artykułu, chcemy żebyś wiedział, że wybór konkretnego rodzaju zarostu (wąsa) nie powinien być przypadkowy. Wręcz przeciwnie - powinien on odzwierciedlać Twój styl i kojarzyć się z Twoim charakterem. Dzięki temu zapuścisz typ zarostu, który wzbogaci i dopełni Twoją stylizację. 

Klasyka? Czemu nie?

Jeśli kochasz schludne "wąsy typu lata 90.", to ten wariant będzie zdecydowanie dla Ciebie. Nie wymaga on nadmiernej pielęgnacji. Ważne, aby jego końcówka została właściwie przycięta nad górną wargą. Co więcej, możesz go połączyć z praktycznie dowolnym rodzajem zarostu, a nawet nieco dłuższą brodą. Taki wąsik z pewnością zostanie doceniony przez płeć przeciwną. Przekonają się do niego również panowie o owalnej twarzy. 

Styl cienki, rodem z Hiszpanii

Jeśli wszystko, co Cię otacza, kojarzy Ci się z gorącą Hiszpanią, to cienki wąs klasyczny będzie dla Ciebie odpowiedni. A jeśli lubisz filmy rodem z Hollywood, w których gra Antonio Banderas, to już wiesz, o czym mowa. Moda na wąsy cienkie w stylu macho nadal cieszy się dużą popularnością. Wariant ten warto połączyć z delikatną opalenizną i gorącym, hiszpańskim temperamentem. Cienki zarost pod nosem jest sexy!

Wąs o szlacheckim pochodzeniu

Jeśli pamiętasz lekcje historii, to pewnie wiesz, że dawni, polscy szlachcice nosili grube, wówczas modne wąsy. Dziś może i nie są one wizytówką Polaków, ale wciąć wiele osób je nosi. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z brodą. Zapuszczanie wąsów szlacheckich może i trochę trwa, ale efekt jest z pewnością warty tego poświęcenia. Ważne, aby wąsy tego typu były poddane odpowiedniej pielęgnacji.

Baczki nadal w modzie

Chcesz wyglądać jak gwiazdy Hollywood w stylu retro rodem z amerykańskich westernów? Jeśli tak, to zapuść wąsy typu podkowa, w których baczki rozszerzają się ku dołowi. Sprawdzają się one zwłaszcza u panów, którzy mają szeroką twarz i solidną budowę ciała. A jeśli cenisz sobie oryginalność, to wybierz odwrotny wariant, czyli odwróconą podkowę. W takiej stylizacji poczujesz się męsko. Na marginesie warto dodać, że ten wariant przypomina wąsy morsa. 

Stań się wodzem narodu

Jeśli preferujesz wariacje na temat gęstych wąsów, to z pewnością docenisz je w wersji à la Józef Piłsudski. Charakteryzują się one dużą grubością i z łatwością rzucają się w oczy. Co ważne, schodzą do dołu na tyle, że z łatwością zakrywają górną wargę. Warto jednak pamiętać, że tak długie wąsy wymagają specjalnej pielęgnacji. Warto dopilnować ich poprzez stosowanie kosmetyków do stylizacji, w tym za pomocą wosku do wąsów. 

Postaw na drogę artysty

Wąsy typu chevron to niekoniecznie domena artystów, ale warto przypomnieć, że ten cieniutki wąsik noszą (lub nosiły) takie osobistości, jak Freddie Mercury, Justin Timberlake oraz... Dawid Podsiadło. W stylu chevron wąs przypomina trójkąt równoramienny, którego podstawa osadzona jest na wardze i pokrywa obydwa kąciki ust. Wariant ten pasuje do głowy o dowolnej geometrii. Pełny zarost nad górną wargą to stylizacja dla odważnych panów. 

Jak dbać o wąsy?

Wąsy są prawdziwym znakiem rozpoznawczym każdego mężczyzny. Niezależnie od tego, czy wybierasz potężne wąsy w stylu Piłsudskiego, czy też niewielki wąsik jak Charlie Chaplin, to dopasowanie typu wąsów do kształtu twarzy jest tu kluczowe. Minimalistyczny wąsik sprawdzi się u panów, którzy mają stosunkowo niewielką, wąską twarz. Dlatego jeśli szukasz wariantu dla siebie, to koniecznie przejrzyj popularne rodzaje wąsów i dobierz je do swojego wyglądu. Pamiętaj też, że tylko długie wąsy można w dowolny sposób stylizować. W tym celu zaopatrz się w akcesoria np. maszynka do golenia, grzebień i zestaw kosmetyków utrwalających. 

Reasumując, pożądany efekt możesz osiągnąć za pomocą wosku i - koniecznie - użycia odpowiednich kosmetyków, które utrwalą jego wygląd. A jeśli stawiasz na bardziej rozbudowany zarost, nie zapomnij o bokobrodach i zaroście na brodzie. Gdy zdobędziesz wprawę, stylizacja wąsów nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze