King Brown Paste Pomade - Matowa Pomada Do Włosów

07 października 2020 King Brown to nie nowa marka na rynku barberskich kosmetyków. Pojawił się w Polsce już trzy lata temu. Mamy jednak wrażenie, że ten australijski brand nie miał jeszcze swoich pięciu minut, na które zdecydowanie zasłużył. Pomady King Brown, to jedne z lepszych produktów, z jakimi spotkaliśmy się w ostatnich latach. Bez problemu mogą konkurować z najpopularniejszymi kosmetykami takich marek jak Reuzel, Suavecito czy Layrite. Z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć Wam trochę ich produkty. Cykl artykułów postanowiliśmy zacząć od Paste Pomade, najnowszej pomady ze stajni KB.


Mówi się, że w Polsce, królują pomady matowe i to najlepiej takie, które dają mocny hold i nie są widoczne na włosach. To prawda. Z pytaniami o tego typu produkty spotykamy się w Barber Supply codziennie. Ciężko znaleźć jest jednak matową pastę, która spełniać będzie wszystkie wymagania. Kombo, na które składa się: totalnie matowy efekt, wodna baza, niesklejanie włosów, mocny hold i nieograniczona możliwość przeczesywania włosów, jest ciężkie do osiągnięcia. Jednak King Browno Paste Pomade udało się spełnić wiele z tych kryteriów. Ale po kolei...


Skład i konsystencja

Paste Pomade, posiada wodną bazę, co zauważyć można na pierwszy rzut oka. Jej konsystencja jest bowiem dość luźna i kremowa. Wystarczy zanurzyć palec w puszce, by bez rozgrzewania, nabrać odpowiednią ilość pomady. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z typowym, tworzącym na głowie skorupę wodniakiem. Twórcy King Brown dodali do składu bowiem niewielkie ilości wosku pszczelego, który pomagają zachować plastyczność fryzury oraz lanoliny. W pomadzie znalazła się także typowa dla matowych produktów glinka kaolinowa. Jako składnik odżywiający i pielęgnujący, użyty został tu olej rycynowy, posiadający pozytywny wpływ zarówno na włosy, jak i skórę głowy.Nakładanie pomady

Jak już wspomnieliśmy Paste Pomade, posiada luźną, kremową konsystencję. Nakłada się ją bez problemu, jednak trzeba zaznaczyć, że produkt zaczyna utrwalać fryzurę dość szybko. Najlepiej więc przejść do modelowania od razu po nałożeniu.


Efekt i utrwalenie

Pomada zgodnie z opisem „Heavy Hold” utrwala fryzurę zaskakująco mocno, nie pozostawiając jednak na włosach skorupy. Nie skleja ich, co w świecie wodnych produktów jest rzadkością. Odpowiednio wyczesana daje mocno matowy efekt. Najlepiej sprawdziło się to na krótszych włosach, w przypadku których dla osiągnięcia odpowiedniej fryzury wystarczyła niewielka ilość pomady. Produkt jest słabo widoczny na włosach, a stylizacja wygląda bardzo naturalnie. Fryzura utrzymuje się przez kilka godzin, jednak w ciągu dnia warto dodać jeszcze odrobinę pomady, dla odświeżenia efektu.


Zmywanie pomady

Mimo że w składzie Paste Pomade znajdziemy różnego rodzaju woski i oleje, to bez problemu zmywa się ona samą wodą. Nie będą potrzebne żadne specjalne specyfiki stylu degreaser. Wystarczy wypłukać włosy pod prysznicem, choć dla najlepszego efektu najlepiej użyć przy tym szamponu.

King Brown Paste Pomade to łatwa w użytkowaniu pasta, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom matowego wykończenia. Jeśli jesteście fanami matowych wodniaków, to bez dwóch zdań powinniście po nią sięgnąć. Istnieje duża szansa, że zostanie jedną z waszych ulubionych pomad.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze