Hair Confidence - Jak działa eliksir przeciwko wypadaniu włosów?

20 marca 2020Kilka tygodni temu na rynku pojawił się nowy produkt, stworzony przez jedno z duńskich laboratoriów, przy współpracy z Lukiem Dolanem (znanym dotychczas ze współpracy z Uppercut Deluxe). Hair Confidance, to opracowany z myślą o mężczyznach specjalny eliksir, który wspomaga wzrost osłabionych włosów. Otrzymaliśmy wiele pytań jak to działa i czy to wszystko prawda. Publikujemy zatem, krótki artykuł, który mamy nadzieję rozwieje część wątpliwości.


Cykl wzrostu włosa


Zacznijmy od odrobiny biologi. Ułatwi to zrozumienie działania Hair Confidence.

Cykl wzrostu włosa można podzielić na trzy zasadnicze fazy:


Faza wzrostu (ANAGEN)


To moment, w którym w mieszku włosowym rozpoczyna się proces wzrostu włosa. To właśnie w tej fazie, ku jej końcowi, następuje depigmentacja u podstawy łodygi włosa, która może całkowitym zaprzestaniem produkcji melaniny. W trakcie tej fazy, mieszek i połączona z nim cebulka włosa, mogą przyjąć substancje aktywne przez komórki skóry.

Faza przejściowa (KATAGEN)


W fazie przejściowej, o której mowa, wytwarza się tzw. włos maczugowaty. Komórki skóry oddzielają się od macierzy, po czym następuje wzrost włosa. W tym czasie włos utrzymywany jest w mieszku dzięki komórkom korzenia. Włos otrzyma substancje odżywcze przez mieszek włosowy.

Faza spoczynku (TELOGEN)


To ostatni etap cyklu. To moment wypadania starych włosów i pojawiania się nowych. Mieszek włosowy pozostanie nieaktywny do czasu ponownego wejścia w fazę anagenu, gdzie proces się powtórzy. Faza spoczynku nie trwa długo, zaledwie kilka tygodni. W tym czasie włos maczugowaty pozostaje ukryty w mieszku włosowym do czasu wykształcenia się nowego włosa.

Dlaczego włosy wypadają?


Jeśli utrata włosów w Twoim wypadku jest dziedziczna (łysienie androgenowe) włos może mieć trudność z powrotem do fazy początkowej wzrostu. Wynika to z nadmiernego wydzielania sebum i związanego z nim zapychania porów skórnych, łupieżu, nabudowywania zanieczyszczeń i nadmiaru DHT we krwi – Dihydrotestosteron (DHT) to pochodna testosteronu, która jest bardzo aktywnym hormonem atakującym mieszki włosowe powodując ich obkurczenie.


Do czynników mogących mieć wpływ na brak równowagi hormonalnej skutkującej podwyższonym poziomem DHT, a co za tym idzie, na przerzedzenie włosów, należą:


  • geny – jeśli jeden z rodziców doświadczył problemu z utratą włosów w młodym wieku, panuje duże prawdopodobieństwo, że jego dzieci doświadczą tego samego;
  • ciąża i menopauza w przypadku kobiet;
  • podeszły wiek i choroby;
  • niektóre leki.
  • stresujący tryb życia i/lub traumatyczne doświadczenia, które mają zarówno wpływ na podniesiony poziom testosteronu, jak również upośledzają krążenie krwi w warstwie skórnej;
  • niezdrowy tryb życia, w tym niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze dieta, może mieć ujemny wpływ na tępo wzrostu włosów;
  • zanieczyszczenie środowiska, poza wpływem na brak równowagi hormonalnej, przyspiesza starzenie się komórek skóry, a co za tym idzie, ma wpływ na kondycję włosów.


Jak działa Hair Confidence Elixir?


Hair Confidence Elixir został skomponowany tak, by oczyścić skórę głowy z DHT zapychającego pory skórne i mieszki włosowe, oraz aby pobudzić krążenie krwi, co przyczynia się do wzmocnienia włosów już u podstawy.

Należy podkreślić, że nie da się pobudzić do wzrostu martwych włosów, ale to rozwiązanie ma pomóc w przedłużeniu żywotności tych rosnących. Kompozycja składników została więc dobrana by zapewnić włosom i skórze głowy najlepsze możliwe warunki do wejścia w fazę wzrostu (anagen) i uniemożliwić nabudowanie się zapychającego pory DHT. 

Hair Confidence poprawia stan skóry głowy, dzięki czemu powinieneś zauważyć brak problemów skórnych (m. in. zmian łuszczycowych, łupieżu, łojotoku). Kiedy skóra osiągnie stan optymalnego oczyszczenia i nawilżenia, a krążenie krwi zostanie poprawione dzięki masażowi głowy, włosy będą miały idealne warunki do ponownego wzrostu.


Kiedy pojawią się efekty?

Zmiany powinieneś zaobserwować w ciągu 4-6 tygodni, ale na znaczną różnicę musisz zaczekać około 3 miesiące, optymalne efekty uzyskasz w ciągu 5-6 miesięcy.

Jak używać Hair Confidence Elixir?

  • Nałóż Elixir na suchą skórę głowy, najlepiej przy pomocy aplikatora zawartego w zestawie startowym.
  • Wmasuj Elixir przy pomocy palców lub specjalnej szczotki.
  • Pozostaw żel do naturalnego wchłonięcia.


POLECANE PRODUKTYPRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze