Jak wymienić baterię w bezprzewodowej maszynce Wahl - Poradnik

03 stycznia 2020


Sprawne narzędzie pracy to podstawa w każdej branży. Poprawnie działająca maszynka fryzjerska, to jeden z kluczy do dobrze wykonanej usługi. Maszynki do strzyżenia włosów, to dość proste mechanizmy, które jednak w wyniku regularnego używania również wymagają konserwacji i napraw. Jednym z elementów istotnych w przypadku maszynek bezprzewodowych jest bateria. Od jej stanu zależy jak długo będziemy mogli pracować bez potrzeby przerywania pracy w celu ponownego ładowania. W przypadku maszynek fryzjerskich pojawia się ten sam problem, co przypadku np. telefonów komórkowych. Bateria po pewnym czasie zaczyna rozładowywać się w szybszym tempie, co znacznie skraca nam czas pracy i zmusza do zmiany narzędzia, bądź pracy „na kablu”.

Prostym sposobem poradzenia sobie z tym problemem jest wymiana wadliwej baterii. Jest to bardzo prosty zabieg, który wbrew pozorom nie wymaga interwencji serwisanta. Sprawdźcie zatem te kilka prostych kroków:

Krok 1: Zdejmujemy obudowę

Obudowa w przypadku większości maszynek WAHL zamocowana jest na trzech śrubach, które bez problemu odkręcimy za pomocą małego śrubokręta krzyżakowego. Odkręconą obudowę delikatnie podważamy np. niewielkim płaskim śrubokrętem, uważając jednocześnie by nie jej nie uszkodzić.Krok 2: Wyjmujemy starą baterię

Po zdjęciu obudowy mamy pełen obraz wnętrza naszej maszynki. Możemy sprawdzić jak wyglądają jej poszczególne elementy.

W pierwszej kolejności odczepiamy baterię od układu scalonego. W tym celu delikatnie ciągniemy za kable. Możemy również użyć pęsety lub podważyć plastikową zworkę małym śrubokrętem.
Po odczepieniu kabli wyciągami ostrożnie baterię z maszynki.


Krok 3: Czyszczenie

Skoro już rozebraliśmy maszynkę, to nie ma chyba lepszej okazji by dokładnie ją wyczyścić. Wewnątrz obudowy zbiera się bardzo wiele włosów, których nie usuniemy podczas standardowej konserwacji. Zalegające włosy możemy szybko usunąć za pomocą sprężonego powietrza i niewielkiego pędzelka.


Krok 4: Podłączenie nowej baterii. 

Tutaj odwracamy Krok 2. Do wyczyszczonej maszynki wsuwamy nową baterię, a następnie delikatnie podpinamy kable do układu scalonego. Ważne by podczas podłączania baterii wajcha włącznika ustawiona była w pozycji "wyłączony".

Uwaga: Przed podpięciem nowej baterii należy upewnić się, że kable wystające z nowego zamiennika (zazwyczaj czerwony i czarny) są podłączone do plastikowej zworki w tej samej kolejności co w baterii oryginalnej. Zamienniki mogą mieć odwrotnie podpięte kable. Może to spowodować problemu z ładowaniem. Żeby odwrócić kable wystarczy energicznie za nie pociągnąć, tak by wyszły z plastikowej zworki, a następnie zamienić miejscami.Krok 5: Zakładamy obudowę.


Teraz wystarczy, że przymocujemy na powrót obudowę maszynki i przykręcimy wszystkie śruby. Maszynka znów powinna ładować się i działać bez problemu!

POLECANE PRODUKTY
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze