Barber - Biblia Barberingu

08 kwietnia 2017Oprócz Barber shopów i klasycznego pachnącego tanią wodą kolońską klimatu lat 20-tych mam w życiu jeszcze kilka pasji. Stare filmy, dobra kawa, ale przede wszystkim… książki! Dobre powieści, reportaże i kryminały połykam niczym smakowite kąski, a zapach farby drukarskiej jest mi tak samo miły, jak aromat każdej nowo otwartej pomady. Nie muszę więc chyba pisać jak bardzo ucieszyła mnie wiadomość o polskim wydaniu The Barber Book, które pojawiło się w ostatnich dniach na rynku dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka

ZOBACZ W SKLEPIE>

Polski tytuł książki – „Barber” mówi wszystko. Jest to świetnie wydany przewodnik po świecie męskiego fryzjerstwa, który wypełniony został nie tylko technicznymi informacjami, ale także historycznymi faktami i ciekawostkami z barberskiego świata. Dowiadujemy się dlaczego niemieccy żołnierze upodobali sobie fryzury typu undercut, skąd w amerykańskim wojsku wziął się crew cut, oraz dlaczego beatlesi tak skutecznie uciekali wszystkim fryzjerom.

Na dwustu stronach zamkniętych w stylowej twardej oprawie znajdziemy chyba wszystko co o męskim fryzjerstwie XX i XXI wieku dało się napisać. Ponadto całość uzupełniona została ciekawymi zdjęciami i grafikami, które sprawiają, że książkę czyta się jeszcze przyjemniej. 
Doskonałym dodatkiem do polskiego wydania jest posłowie mistrza Adama Szulca, który opisuje doświadczenia i obserwacja na temat fryzjerstwa męskiego w naszym kraju. Ciężko byłoby wybrać lepszą osobę do przybliżenia czytelnikowi tej tematyki. Nie ma bowiem chyba w Polsce fana pomad, który nie słyszałby o Adamie i jego steam punkowym salonie!

Nie będę zdradzał więcej szczegółów, by nie psuć przyjemnych niespodzianek wszystkim, którzy zdecydują się na przeczytanie „Barber”. Zachęcam do lektury i życzę miłego czytania! Autor: Bartosz Sikora - Managing Director w Barber Supply. Miłośnik tatuaży, oldschoolowego barberskiego klimatu i eksperymentów pomadowych. Pomysłodawca i współtwórca marki kosmetyków Barber Supply Professional.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

2 komentarze