Whisky, blues i brody - Rozmowa z Michałem Słojewskim z Undercut Barber Shop.

26 kwietnia 2016


Warszawska scena barberska rozrasta się w zaskakującym tempie. Na ulicach coraz więcej jest miejsc, do których w każdej chwili zawitać może facet, nie tylko po to by ogarnąć swoją fryzurę, ale by poczuć się przez chwile sobą i zostawić w tyle zgiełk i pośpiech codziennego życia. Jednym z takich miejsc jest  Undercut Barber Shop, mieszczący się przy Wilczej 42. Zafascynowani tym miejscem postanowiliśmy przeprowadzić, krótką rozmowę z właścicielem salonu Michałem Słojewskim.  Przedstaw proszę w kliku słowach Undercut...


Undercut Barber Shop to zakład fryzjerski dla mężczyzn, w którym profesjonalnie zajmujemy się fryzurami, brodami oraz wąsami naszych klientów. Zakres serwisu obejmuje zarówno czynności związane ze strzyżeniem i układaniem włosów, jak również trymowanie
i pielęgnację brody oraz golenie zarostu twarzy na gładko.


...a czym jest dla Ciebie to miejsce?


Undercut to moje marzenie o własnym barber shopie, w którym realizuję swoją pasję. Marzenie spełnione i codzienność która przynosi satysfakcję. W ostatnich latach barbering przeżywa swoisty renesans. Myślisz, że to chwilowa moda, czy może barber shopy zagoszczą w naszej kulturze na stałe?


Jestem przekonany, że zagoszczą na stałe w naszej kulturze ze względu na rosnące zainteresowanie ze strony mężczyzn oferowanymi przez barber shopy usługami. Panowie nie chcą już chodzić do salonów urody w których otoczeni są kobietami robiącymi sobie pasemka. Przychodząc do nas chociażby na strzyżenie włosów widzą znaczną różnicę w podejściu do klienta oraz efekcie końcowym. Wierzę, że wysoka jakość usług nie pozwoli zaginąć tej modzie a mężczyźni, którzy raz trafią w ręce kompetentnego barbera na pewno na długo przy nim pozostaną. Z każdą modą jest tak, że czas wszystko zweryfikuje a na rynku pozostaną najlepsi.
  


Nie boisz się zginąć w tłumie? Czym Undercut różni się od innych salonów w stolicy?


Konkurencja w dzisiejszych czasach jest elementem nieodzownym i mamy tego świadomość. Chcemy budować własną i niepowtarzalną markę, niezależnie od tego co robią inni. Na pewno wyróżnia nas wnętrze. Na jego unikalność wpływ mają wyszukane przedmioty, które kolekcjonowałem od dłuższego czasu. Wśród nich stare fotele fryzjerskie pochodzące z włoskiego miasta Genova i zabytkowy fotel z gabinetu dentystycznego w warszawskim więzieniu. Dodatkowo posadzka pamiętająca lata 60-te, blues w tle i whisky. W takim otoczeniu oferujemy usługi  barberskie z prawdziwego  zdarzenia. U nas zawsze będzie można zaznać gorących ręczników i ostrza brzytwy. Dodatkowo mamy absolutnie wyjątkowy zespół barberów, którzy dbają aby wyróżniała nas atmosfera i aby we wszystkich oferowanych usługach czuć było naszą pasję. Ta praca jest dla nas przyjemnością, klienci to czują i wracają do nas a konkurencja przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.


Gentlemani czy wytatuowani zawadiacy - Jaki styl preferuje ekipa Undercut?


Jak widać na zdjęciach każdy z nas preferuje inny styl. Jednak jeśli chodzi o klientów to jesteśmy otwarci na wszystkich. Potrafimy dopasować fryzurę do każdego ze stylów. Dla gentelmena z tatuażami też coś ciekawego wymyślimy.


 
Co wyróżnia Twoim zdaniem dobrego barbera?


Niewątpliwie technika i umiejętności to podstawa. Jednak dzisiejszy klient  ma wysokie oczekiwania i potrzebuje czegoś więcej niż tylko dobrego strzyżenia. Chce również dobrze czuć  się na fotelu i mieć możliwość zasięgnięcia porady. Chce porozmawiać, czasem wyżalić się. Dobry barber  jest po części psychologiem, pewnym siebie lecz potrafiącym słuchać  i sprawić aby klient czuł się odprężony i zrelaksowany. Ponadto jest skoncentrowany na kliencie, posiada w sobie skromność i świadomość, że każdego dnia uczymy się czegoś więcej. Ta praca jest ciągłym doskonaleniem umiejętności, techniki i własnej osoby.

Technika i umiejętności, czy właściwa atmosfera? Co jest ważniejsze w tak wyjątkowym dla facetów miejscu jak Barber Shop?


To pytanie nawiązuje do poprzedniego.  Miejsce jest  wyjątkowe tylko i wyłącznie wtedy, gdy te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Na pewno nikt nie wróci do barber shopu, w którym panuje super atmosfera ale jakość strzyżenia jest niezadowalająca. Uważam również, że Panowie nie byli by w stanie wracać do miejsca, w którym  po strzyżeniu wyglądają jak milion dolarów, jednak muszą spędzić  godzinę na fotelu w niemiłej atmosferze. Wiadomo,  barber też człowiek i może mieć słabszy dzień, gorszy humor jednak  specyfika pracy w usługach jest taka, że to klient jest najważniejszy .


 
Na jakich kosmetykach pracujecie w Undercut? Które z nich są waszymi ulubionymi?


Pracujemy na typowo barberskich kosmetykach. Pomady, olejki, toniki, szampony, balsamy do brody, woski do wąsów – wszystko to produkty niszowe o charakterystycznych zapachach, dedykowane mężczyznom. Stosujemy różne marki, ponieważ potrzeby klientów bywają odmienne i w związku z tym nie ma jednej słusznej metody pielęgnacji. Kosmetyki odgrywają u nas bardzo ważną rolę, więc używamy wyłącznie produktów sprawdzonych i naturalnych. Do zabiegów golenia używamy włoskiej marki  Proraso.  Do pielęgnacji brody polecamy brytyjską markę Captain Fawcett oraz holenderskie Damn Good Soap Company. W przypadku pomad stawiamy na Uppercut Deluxe, Reuzel oraz Damn Good Soap. Nie są to kosmetyki drogeryjne. Możne je kupić u nas na miejscu lub w analogicznych salonach.

Masz pewnie przyszłościowe plany związane z salonem. Czy zdradzisz nam chociaż kilka z nich?


Chcemy się ciągle rozwijać. W planach mamy szkolenia w kultowym holenderskim Barber Shopie Schorem oraz kilka szkoleń w Anglii. Pomysłów jest wiele, również w stosunku do naszego lokalu. Miejsce jest nowe i ciągle je tworzymy. Pojawiają się ciekawe propozycje współpracy. Systematycznie wprowadzamy nowinki. Wszystko z myślą o naszych klientach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  1. "Dodatkowo posadzka pamiętająca lata 60-te, blues w tle i whisky."

    stary, jesteś z Polski, może ktoś przy tej podłodze słuchał Breakoutu, ale w PRLu whisky się raczej nie lała strumieniami.

    OdpowiedzUsuń