Maszynki do włosów Wahl - Co musisz wiedzieć?

21 października 2019Wahl to obecnie najpopularniejsza wśród barberów marka maszynek do włosów. Idziemy o zakład, że w niemal każdym polskim barber shopie, na blacie znajdziemy przynajmniej jedną maszynkę lub trymer tej legendarnej amerykańskiej firmy. Z tego też powodu postanowiliśmy na szybko przybliżyć kilka ważnych elementów, które powinniście znać wybierając maszynkę dla siebie. 


Budowa


Maszynki do włosów Wahl na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo podobne do siebie. Wydawać się może, że modele Magic Clip i Senior różnią się od siebie tylko kolorem, jednak nic bardziej mylnego. Diabeł tkwi w szczegółach więc rozbierzmy maszynki na części pierwsze


Silnik


Maszynki Wahl wyposażone są w dwa rodzaje silników.

Silniki elektromagnetyczne – Stosowane w maszynkach przewodowych jak sama nazwa wskazuje działają w oparciu o elektromagnes. Silniki te posiadają dużą moc i są bardzo wytrzymałe, jednak łączy się to także ze zwiększoną wagą maszynki. Silnik elektromagnetyczny w momencie włączenia wydaje charakterystyczny trzask, który nie jest oznaką błędnego działania. Odczuwalne są również dość mocne wibracje.

Silnik elektromagnetyczny

Silniki rotacyjne – Spotykamy je w maszynkach bezprzewodowych takich Jak Senior, Magic Clip Cordless czy Super Taper Cordless. Są znacznie lżejsze i pracują ciszej niż silniki elektromagnetyczne. Nie wprawia również maszynki w tak mocne wibracje.


Silnik rotacyjny


Noże do maszynek
2-HOLE STANDARD – Podstawowe ostrze w które wyposażone są m.in. maszynki Wahl Super Taper i Super Taper Cordless. Idealnie nadaje się do cieniowania przy użyciu nasadek oraz pracy na grzebieniu. Ostrze posiada szeroko rozstawione zęby, dzięki czemu doskonale ścina grube i gęste włosy. Jego zakres pracy to 1-3.5 mm


STAGGERTOOTH  – Ostrze, będące sercem maszynek Magic Clip Cordless. Stworzone z myślą o cieniowaniu i blendowaniu. Dolny nóż tnący posiada pogłębione rowki zębów, a nóż górny naprzemiennie dłuższe i krótsze ząbki. Sprawdza się to idealnie w pracy z fade'ami.


WEDGE BLADE – Nóż typu crunch, który znajdziecie w maszynkach Wahl Legend. Posiada wydłużone zęby. Przy maksymalnie opuszczonej dźwigni maszynki, uzyskujemy długość 4mm. Nóż pozwala na precyzyjne cieniowania blisko skóry.


6X0 CLIPPER BLADE – Ostrze zarezerwowane dla maszynki Wahl Balding. Pozwala na cięcie blisko skóry i skracanie włosów do długości 0.1 – 0.2 mm. Wymaga precyzyjnego ustawienia, gdyż ze względu na pracę blisko skóry, błędna regulacja może powodować zacięcia.


ADJUSTABLE 0000 BLADE – Nóż, który przeznaczony do maszynek Wahl Senior oraz przewodowej wersji Magic Clip. Pozwala na precyzyjne ustawienie zero-overlap.


Nasadki


Wahl oferuje dwa rodzaje nasadek do maszynek, zwanych również grzebieniami.

Nasadki  Standard - to nasadki wykonane w całości z plastiku. Są dostępne w zestawie z niższymi modelami maszynek np. Super Taper. Nasadki sprawdzają się bardzo dobrze, jednak przy regularnej dezynfekcji metodą zanurzeniową, tworzywo może z czasem stawać się miękkie, a nasadki zsuwać się z ostrza. Dotyczy to szczególnie nasadki 1/2 (1,5mm).  Nasadki można jednak bez problemu dokupić. Dostępne są pojedyncze grzebienie, jak i całe zestawy.

Nasadki Premium - W wyższych modelach maszynek jak Magic Clip Cordless czy Senior, znajdziemy grzebienie , które zostały wyposażone w metalowy zaczep. Ogranicza on możliwość zsunięcia się nasadki z ostrza. Nasadki w wersji premium są też zdecydowanie bardziej wytrzymałe na dezynfekcję. Można je kupić w zestawie i używać także wraz z niższymi modelami maszynek Wahl. 

POLECANE PRODUKTY
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

0 komentarze